StopBolestiZad.cz
Přihlásit

Dornova metoda - dotaz

Dobrý den, měla bych na Vás tento dotaz. Dcera (16 let) si před časem hnula během spánku zády a měla bolesti při pohybu. Navštívily jsme dětskou nemocnici, kam pak docházela na elektroléčbu a následnou rehabilitaci. Bohužel jí to příliš nepomohlo, takže včera byla odeslána na Dornovu metodu. Lékař, který ji masíroval však během terapie dceři masíroval i ňadra, což si myslím, že není v pořádku. Rovněž jí zajížděl do třísel. Dceři to bylo velmi nepříjemné a já bych ráda věděla zda je toto v pořádku. Jak jsem psala dceři je 16 let a na svůj věk je celkem vyvinutá. Velice Vám děkuji za odpověď.

Tazatel: Radka Plchová
Datum: 01. 12. 2017 08:32


Odpovědi:

Radko, tady je jednoduchá odpověď a kéž by už jednou měli všichni jasno: Dornova metoda je skutečně METODA. Kdyby to byla masáž, jmenovala by se Dornova masáž. Trochu šalamounská odpověď, ale asi mi rozumíte.......:-)

Odpovídal: Milada Svobodová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Břeclav - Klobouky u Brna
Datum: 01. 12. 2017 13:47

vychýlení páteře po náhradě kyčelního kloubu,bolesti v oblasti bederní páteře

Je možné po výměně kyčelního kloubu postupovat dornovou metodou,když ortopedi dali 1cm.podpatěnku? Mám bolesti v zádech,děkuji za odpověď,jsem z Ostravy

Tazatel: Pavla Malíková
Datum: 26. 11. 2017 21:29


Odpovědi:

Dobrý den, Pavlo. Pod kterou nožku Vám ortopédi doporučili podpatěnku? To je důležité. Viděla jsem pár lidí po výměně kyčle, kteří měli tu opravenou nohu najednou tak dlouhou, že z toho byli nešťastní. S tím už se nedá nic dělat, nezbývá než opravdu tu neoperovanou nohu povysadit výš podpatěnkou a tím vyrovnat, aby pánev byla v rovnováze. To je naprostý základ pro správné postavení páteřního sloupce. Ale dovedu si představit i opačnou situaci. Zajděte za doporučeným terapeutem, ten si bude vědět rady a doporučí pro Vás nejlepší řešení. Při té příležitosti bych znovu připomněla všem, kteří se chystají na výměnu kloubu, aby se přišli nechat porovnat Dornovou metodou ještě před zákrokem. Po zákroku je už často pozdě. Šťastný každý krok Milada

Odpovídal: Milada Svobodová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Břeclav - Klobouky u Brna
Datum: 29. 11. 2017 10:52

DM - kolikrát

Dobrý den,

již dvakrát jsem byla na Dornově metodě - měla jsem trochu na šikmo pánev a bolela mě záda mezi lopatkami. Teď už žádný problém necítím, ale nedokážu sama posoudit, jestli mám pánev rovně. Mám jít na další kontrolu?

Byli jsme domluveni na rovnání přes stydkou kost - jak můžu očekávat, že se poté budu cítit? Mám očekávat, že dostanu poté menstruaci? A pokud ji mívám pravidelně, mám další očekávat měsíc poté? (To by se mi totiž velmi nehodilo....)

Děkuji za rady a odpovědi!

Tazatel: Jana
Datum: 20. 11. 2017 22:57


Odpovědi:

Dobrý den Jano.
1. počet ošetření je naprosto individuální. Musíte se domluvit se svým terapeutem, zda je potřeba další nebo ne. Většinou, pokud není něco složitějšího, jsou dvě ošetření. Opravdu je to ale velice individuální. Řešení některých problémů je běh na dlouhou trať.
2. Po rovnání přes stydkou kost - reakce různé. Od téměř žádných až po bouřlivé. Jde o to, co vše jste si v oblasti pánve "uložila". Samozřejmě nejen fyzické, ale i psychické problémy, kterými jste prošla.
3. občas se stává, že i žena, která již menstruaci neměla a myslela si, že je v přechodu, ji zase dostane. Opět - naprosto individuální.
Každý člověk je jedinečný a každé tělo reaguje jinak. Neexistuje jeden vzorec reakce všech těl na toto ošetření.
Proto každý terapeut přistupuje ke každému individuálně a s citem.

V každém případě se poraďte se svým doporučeným terapeutem.
Hezký den.

Odpovídal: Mgr. Lenka Sadílková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Děčín - Rumburk
Datum: 24. 11. 2017 07:55

Osteochondroza

Dobry den, zajimalo by me, zda je mozne podstoupit terapii dornovou metodou, pokud ma clovek zjistenou osteochondrozu?

Tazatel: Veronika
Datum: 31. 10. 2017 18:55


Odpovědi:

Dobrý večer,
tato diagnóza není vhodná k aplikaci Dornovy metody,protože postihuje kosti a chrupavky v blízkosti kloubu a způsobuje odumírání kostní tkáně. Kosti tedy nejsou dost pevné.Možná by jste mohla zkusit cvIčení Sm systém podle MUDr Smíška.
Zuzka a Joži

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 03. 11. 2017 00:34

Vojtova metoda

Zdravím Vás, chci se zeptat jestli někdo z našich lidí zná, kdo dělá Vojtovu metodu v Praze pro známou - děkuji a přeji hezký podzim.
Jožka 724111702

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 05. 10. 2017 20:40


Odpovědi:

Kateřina Van der Kamp - telefon 775634227 - Studio-Balance

Odpovídal: Maroe Kloučková
Datum: 09. 11. 2017 15:38

BOLEST HLAVY

Dobrý den.Byla jsem na DM u doporučeného terapeuta, kvůli velký bolestem hlavy. Napraveno bylo 6 obratlů a úleva byla neskutečná.Bylo mi terap. navrženo, aby jsem si zašla na masáž kvůli ztuhlému svalstvu na krční páteři. To jsem po 14 krásných dnech bez bolesti hlavy udělala. A hned druhý den po masáži se bolesti hlavy vrátili, né v tak velké míře.Může to být reakce na ztuhlost svalů, a nebo se mi obratle zase mohly vrátit do špatné polohy? Mám se objednat na kontrolu DM? Moc děkuji za odpověď.

Tazatel: Božena
Datum: 28. 09. 2017 12:53


Odpovědi:

Dobrý den, určitě se na kontrolu objednejte. podle popisu vidím problém v provedení masáže.

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 01. 10. 2017 23:02

bolest bedrových klbov po napravení

Dobry den, precitala som Vasu knihu ...I ty muzes ! Chcela som vyskusat napravit si bedrove klby pomocou rucnika, na druhy den mi zacala trpnut lava ruka. To by ma az tak neprekvapilo. Ale chcel si to napravenie vyskusat aj manzel, a na druhy den a este niekolko dni sa stazoval na vyraznu bolest v bedrovych klboch. Je mozne ze tie klby mozu tak boliet pri pokuse o napravenie ? Rada by som to skusala dalej, ale stratila som odvahu..........Dakujem pekne za odpoved.

Tazatel: Viera
Datum: 12. 08. 2017 08:29


Odpovědi:

Dobrý den Viero, s velkou pravděpodobností jste cvik neprováděli správně - ať již samotné provedení cviku nebo zohlednění akutálního stavu v kyčelních kloubech. Vřele doporučuji oslovit doporučeného terapeuta ve Vašem okolí, který Vás tento cvik naučí. (Brnění v ruce u Vás typuji na značné zatínání svalů šíjové oblasti při provádění cviku). S pozdravem Alex

Odpovídal: Alex
Datum: 14. 08. 2017 12:25

DM kontraindikace

Dobrý den,
ráda bych se informovala, jaká je kontraindikace DM při 1.-2. Byla jsem na rovnání kostrče přes stydkou sponu a asi dvě hodiny na to jsem ji dostala. Jelikož je nepravidelná nešlo to odhadnout. Bylo to celkem bolestivé a stále je. Proto bych se ráda zeptala co mohu očekávat. Děkuji moc za odpověď

Tazatel: Lenka
Datum: 11. 08. 2017 13:40


Odpovědi:

Zdravíme Tě Lenko - to je velmi častá reakce po srovnávání kostrče - dalo by se říci , že typická. Bolestivost je také normální a očekávat lze úpravu cyklu. AŤ JE ZBYTEK LÉTA BEZ BOLESTI Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 21. 08. 2017 19:06

Kontraindikace

Dobrý den, jaká je kontraindikace DM při menstruaci. Měla jsem ji čtvrtý den. Je možné aby bylo navrácení obratlů zpět kam patří bolestivé? Záda bolela už samy o sobě a měla jsem je i hodně ztuhlá. Děkuji za odpověď

Tazatel: Ludmila
Datum: 20. 06. 2017 14:52


Odpovědi:

Zdravíme Vás - ano navracení obratlů může být bolestivé (každý je jinak citlivý). Menstruace je kontraindikace 1-2 den. Na ztuhlá záda je dobré baňkování a to může být příčina bolestivosti. Přejeme pěkné léto bez bolesti.

Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 25. 06. 2017 09:52

Bolest mezi lopatkami a dýchání

Dobrý den,už půl roku marodim a teď se ze mě stal ležák na antidepresivech:(Zničeho nic mě začala brnět levá ruka a jak kdyby stratila půlku síly do toho bolest mezi lopatkami.Tak klasické k Dr a rentgen+CT+kapačky a běžte domů nic Vám není.Tak jsem vyhledal chyropraktiky a ty se mnou dělaly různé lámání,křupání a mám cvičit pět tibeťanů a budu o.k.Ale od jejich návštěvy všechno bolí ještě vic a navíc se mi hrozně špatně dýchá a páli mě celý vršek zad.Jsem hrozně zoufalý a potřebuji pomoct.Myslite,ze je možná náprava?A ujal by se ji z Vás někdo prosím?Je mi 30 a vážně se bojím nejhoršího.O DM mi řekl kamarád,kdybych to věděl dříve,žádné trhače v podobě chyropraktiků bych nehledal.Předem dekuji za odpověď a i za případné řešení.

Tazatel: Jan
Datum: 12. 06. 2017 19:10


Odpovědi:

Honzo, nezoufejte a najděte si v doporučených terapeutech toho svého nejbližšího a zajděte na srovnání. Vaše potíže jsou klasické, i s tím nedodýchnutím, které způsobuje posun obratlů mezi lopatkami. A pochvalte kamaráda, nasměroval Vás správný m směrem. Držím palce:-) Milada

Odpovídal: Milada Svobodová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Břeclav - Klobouky u Brna
Datum: 13. 06. 2017 10:02

A za jak dlouho po těch zákrocích u chyropraktika mužů někoho z Vás navštívit,mám vážně velké bolesti a nevim jestli dalším zásahem by se to nezhoršilo,větší bolest bych už nevydržel.Mám dát chvilku tělu a svalům odpočinek?Nebo čím dřív půjdu k Vám tím líp?Jsem z Vysočiny a nikdo to zde neovládá:(A Tábor,který je nejblíž,je paní do konce roku zamluvená.Našel by se tu někdo kdo není tak zaneprázdněn,třeba i o víkendu to mám zajištěny odvoz,protože sám cestu nezvládnu a dojel bych skoro kamkoliv.Moc dekuji a doufám,ze Vaše metoda mi pomůže,když nikdo jiný to nedokáže..

Odpovídal: Jan
Datum: 13. 06. 2017 11:19

Zdravíme Vás Jane, chápeme Vaši situaci a pokusíme se pro Vás najít řešení. Prosím napište telefon - děkujeme a ozveme se. Hezké dny Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 15. 06. 2017 22:13

odstranění migrény

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné dornovou metodou léčit i migrény, které jsou nejspíš způsobené blokacemi krční páteře. Děkuji za odpověď.

Tazatel: Eva
Datum: 24. 05. 2017 15:56


Odpovědi:

Evi, anooooo:-) A nejen migrény. Krásný čas Milada

Odpovídal: Milada Svobodová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Břeclav - Klobouky u Brna
Datum: 29. 05. 2017 13:56

Roztroušená skleróza

Krásný den všem, ráda bych se zeptala a poradila, zda můžu provést srovnání kyčlí a pánve u klientky s roztroušenou sklerózou. (Na páteř sahat nebudu, ale ty nožky by opravdu potřebovala porovnat).Moc děkuji za odpověď.

Tazatel: Marie
Datum: 03. 05. 2017 14:48


Odpovědi:

Ahoj Marie, nevidím důvod proč by si nemohla udělat i páteř, určítě dornova metoda nevyléčí roztr. sklerózu, ale může se človíčkovi udělat lépe. Přejí hezké jaro. ŠB

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 03. 05. 2017 22:50

Ahoj Marie, RS není kontraindikací pro DM. Pacienta, který má tuto diagnózu můžeš narovnat kompletně celého. Ošetření DM nezlepší, ale ani nezhorší onemocnění RS.

S přáním hezkého dne

Odpovídal: Gabriela Čapková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Hradec Králové
Datum: 18. 05. 2017 11:00

Kontraindikace pro Dornovu metodu ?

Dobrý den, prosím může mi někdo zkušený poradit ? Můžete mi sdělit jaké jsou kontraindikace při Dornově metodě ? Srdečně děkuji za odpověď.

Tazatel: Helena
Datum: 25. 04. 2017 11:45


Odpovědi:

Podívejte se v levém sloupci na informace, formuláře a tam najdete odpověď. ŠB

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 25. 04. 2017 23:07

Děkuji za informaci , ALE, BOHUŽEL NIKDE TAM KONTRAINDIKACE NEVÍDÍM ....

Odpovídal: Helena
Datum: 27. 04. 2017 00:44

ONEMOCNĚNÍ: (pokud ano označte þ)
1. Osteoporóza o
- míváte často zlomeniny? …………………………………
2. Endoprotéza o
- nebo nějaký umělý kloub či obratel? ……………………..
3. Artróza o
- jaký stupeň? ………………….
4. Bechtěrevovo onemocnění o
5. Operace páteře o
6. Revmatoidní artritida o
7. Epilepsie (padoucnice) a jiné pravidelně se opakující záchvaty o
8. Srdeční arytmie o
9. Meziobratlová ploténka - vyhřezlá (zničená) o
- operace o
10. Rakovina o
11. V období 12 měsíců zpětně - v lékařském ošetření o
- úraz o
- nemoc o
12. Ženy - těhotenství o
- poslední měsíčky datum …………………
13. Úraz nebo pád během posledních 6 týdnů o
14. Další onemocnění: ....................................................................
................................................................................................

Odpovídal: Marcela Velková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Český Krumlov
Datum: 28. 04. 2017 12:32

Dík Marcelko zrovna jsem chtěl taky paní odpovědět, že to tam opravdu je.

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 28. 04. 2017 23:25

Dobrý den, děkuji za stažení formuláře. Ten jsem tam také našla. Možná jsem špatně tedy položila otázku. Znamená to, že pokud má někdo na části páteře např. Bechtěrovoov onemocnění nebo např. pokročilou artrózu nelze mu provést ošetření Dronovou metodou či lze s nějakými omezeními ? A je pravidlem u Vámi doporučených všech terapeutů, že se musí nejdříve vyplnit tento dotazník než se provede Dornova metoda ? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Odpovídal: Hela
Datum: 02. 05. 2017 16:02

Dobrý den, dotazník by se měl vyplnit z důvodu zjištění zdravotních potíží, kontraindikace jsou některé úplné některé částečné, které popisujete vy jsou aspoň na základě vaších informací částečné, ale takhle přes web vám to nikdo neřekne na 100 procent. Ideální by bylo aby jste si v levém sloupci našla doporučeného terapeuta toho navštívila a řešila to na místě. ŠB

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 02. 05. 2017 21:25

České Budějovice - bunda

Pěkné pozdravení - o víkendu jsme měli nádherný kurz se skvělou atmosférou - děkujeme . Někdo si tam nechal bundu - rádi ji pošleme klidně se ozvěte. Veselé Velikonoce.
Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 10. 04. 2017 19:11


Odpovědi:

symfýza

Dobrý večer Zuzanko a Jožko, děkuji za odpověď. Mám, prosím, další otázku. Kamarádka má velké bolestí v SI skřížení a navíc má velký posun u stydké kosti ( rozdíl v postavení kostí proti sobě skoro 2 cm). Tuším, že se tomu říká symfýza ? Trpí velkými bolestmi při sezení a v křížové oblasti, kde má otoky, které si nechává masírovat, ( nemasíruju ji já :-). Otoky ji sestupují ke kostrči, ale nemizí. Navrhovala bych jednoznačně srovnat nohy a pak celou pánevní oblast včetně stydké kosti. Odkázala bych ji k Hance Šobáňové. Zdá se mi jako docela těžký případ. Ale je tu ještě jeden problém Byla před měsícem na operaci s břichem ( vnitřní kýla a zároveň estetická úprava břišní stěny), takže bych ji viděla na DM nejdříve za půl roku. Ráda bych se vás zeptala na váš názor a na termín, kdy se s ní dá nejdříve něco dělat. Děkuji a přeji krásné dny.

Tazatel: Ivana Kotrlová
Datum: 01. 04. 2017 21:14


Odpovědi:

Ahoj Ivanko,
pro začátek kamarádce můžeš srovnat nohy a naučit jí je rovnat sama. To je možné udělat hned, to jí nijak nezatíží a tělo si už bude zvykat na nové postavení. Pokud jí chceš poslat k Hance, můžeš, Hanka v nejbližší době stejně nebude mít čas a kamarádka už může být objednaná. Zkusila bych i zkontrolovat a srovnat výšku pánevních kostí a další body na pánvi - co je blíž a předklon (cca po 6-ti týdnech od operace). S citem, kamarádka ti určitě řekne, jak to cítí a dle toho konej. Kostrč, pokud je dovnitř, tak přes stydkou sponu opravdu za půl roku. Je také dobré uvolnit zadek - masáží či baňkami, to také hodně ulevuje. Tak je to na tobě. Měj se pěkně, Marcela

Odpovídal: Marcela Velková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Český Krumlov
Datum: 03. 04. 2017 19:53

Zdravím i já Ivanko.
Přidám se k Marcelce, měla jsem už takovou klientku. Přidám ještě lehkou masáž bříška a začněte se cvičením SM. Svaly budou povolnější, než se kamarádka dostane na DM. Držím palce :-)

Odpovídal: Dana Hodanová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Praha 8 - Karlín
Datum: 17. 04. 2017 21:48