StopBolestiZad.cz
Přihlásit

Bolesti po cvičení

Hezký den, obracím se na Vás s dotazem: Začala jsem cvičit DM, ale mám po ní silné bolesti v kyčlích, budí mě i v noci. Celkově jsem "rozlámaná". Jsou takto silné bolesti v pořádku, mám nadále pokračovat, zatím jsem cvičila jen ručníkovou metodu s kyčli. Pokud ano, jak dlouho mohou bolesti přetrvávat? V dětství mi byla diagnostikována kratší DK a před rokem hypermobilita, je možno cvičit i při ní? A další dotaz, máte někdo zkušenosti se spojitostí padání vlasů a Dornova metoda? Jedná se o výpad vlasů nejspíše k menopauze, ale máme v rodině i Alopecii areata. Jsem již přihlášená na Váš kurz do Prahy. Předem děkuji za odpověď a přeji všem hodně úspěchů u takového krásného poslání jakým je pomoc Dornovou metodou.

Tazatel: Jitka Váňová
Datum: 31. 01. 2019 09:28


Odpovědi:

Dobrý den, Jitko,
na začátku bych se Vás rád zeptal, zda jste byla na srovnání Dornovou metodou Plus u některé(ho) z doporučených terapeutek(ů) nebo postupujete dle knihy či videí z internetu? Budu-li se držet první varianty, je otázkou,zda se Vám podařilo správně umístit ručník - toto je totiž nejčastější problém. V žádném případě se Vás nechci dotknout, ale opravdu se to stává velice často, protože informcí je na prvním setkání mnoho. Další otázkou je stupeň případné artrózy (pokud je). Možných problémů je více např. nedovyvinuté stříšky nebo jiný problém, proč kloubní hlavice nesedí tam kde a jak má. Doporučuji Vám konzultaci u terapeutky(a), kde jste byla poprvé nebo pokud mi zavoláte můžeme celou situaci probrat.
Přeji Vám brzské vyřešení problému.
Karel
603 240 287

Odpovídal: Karel Komorád
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec
Datum: 31. 01. 2019 10:14

protruse ploténky

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je pro mě vhodná dornova metoda. Na MR zjištěno- chondrosa plotenky C5/6 V této výši je imprese durálního vaku patrna vlevo mediolaterálně v šíři 2 mm.Kanál je zůžen na 10mm. Mám velké potíže a zatím nic nepomáhá. Moc děkuji za odpověď. Lenka Aubrechtová

Tazatel: Lenka Aubrechtová
Datum: 13. 01. 2019 15:44


Odpovědi:

Dobrý den paní Lenko,
Dochází u Vás k degenerativní změně meziobratlové ploténky(úbytek tekutiny a následnému snižování) s výhřezem. Tak je patrné že obratle nejsou tam kde by měly být. Dornova metoda by Vám jistě pomohla, ale i s následným pravidelným cvičením. A tam bych doporučila Sm-systém. V levé liště si najděte doporučeného terapeuta nejblíže k vám. Trpělivost a hodně píle, držím palce Jitka

Odpovídal: Jitka Zajícová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: České Budějovice
Datum: 13. 01. 2019 18:00

Dobrý vecer paní Lenko, souhlasím s Jitkou. Je třeba krční páteř srovnat a následně udržovat cvičením. Je také nutné odbourat špatné pohybové stereotypy aby se potíže nevracely.
Držím palce ať se vám to podaří.
Pěkný večer
Blanka

Odpovídal: Bc. Blanka Hlavenková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Olomouc
Datum: 13. 01. 2019 20:08

Dobrý den, paní Lenko,
plně souhlasím s předešlými reakcemi. Doporučil bych navíc provádět zábaly třezalkovým olejem.
Držím Vám palce.
Karel

Odpovídal: Karel Komorád
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec
Datum: 25. 01. 2019 17:14

artróza

Přeji Vám také mnoho štěstí a lásky do nového roku 2019.
Již měsíc trpím bolestmi v oblasti kostrče a beder, bolest vystřelovala do kyčle. Jelikož jsem velmi aktivní sportovec a tělocvikář, hned jsem zašla k lékaři. Diagnoza mne šokovala - artróza třetího stupně kyčelního kloubu. Hledám pomoc, kde se dá. Pomůže mi Dornova metoda ?

Tazatel: Jana Eichnerová
Datum: 06. 01. 2019 14:46


Odpovědi:

Dobrý den, paní Jano. Dornova metoda Plus je velmi účinná při 1.,2. st. artrózy.Vy s diagnozou 3.st určitě vyhledejte zkušeného doporučeného terapeuta ve Vašem dosahu, který Vám srovná "délku" nohou, usadí do správné pozice stehenní kost v kyčelní jamce, srovná dolní končetiny DK, oblast pánve atd....Vysvětlí Vám a naučí správné postupy. Ale Vy jste aktivní sportovkyně a tělocvikářka. Je pravděpodobné, že se také jedná o zkrácení některých svalů, ty pak vychýlí kosti a klouby. Jejich úpony kolem kyčle bolí. Zatím tedy protahujte komplet svaly DK. Lýtkové, holenní, zadní,přední stehenní,malý,střední,velký hýžďový,bederní oblast ( i ty vnitřní). Ale správně a může to bolet-to přejde. A hlavně sval hruškový-bolest odpovídá-od křížové kosti ke stehenní nahoře vzadu.Vy budete určitě vzorný klient a věřme, bude líp. Pěkný rok 2019 všem.

Odpovídal: Václav Kalda
Datum: 06. 01. 2019 17:16

Moc zdravím. Určitě dornovka, u aktivních sportovců je dobré ještě zkontrolovat pohybové stereotypy, které při daném sportu používá. Ze své zkušenosti vím, že sportovci, jogíni atd. na tom při opakovaném pohybovém strereotypu bývají hůř, než lidé co nic nedělají. Tím nechci říct, že je lepší nic nedělat, ale najít si kvalitního trenéra, co je zároven terapeut. Případně volejte, ráda zodpovím jakékoliv další dotazy. ren 608724530

Odpovídal: Ren
Datum: 06. 01. 2019 17:57

Nový rok 2019

Vážení a milí přejeme všem do Nového roku hodně zdraví , dobrou náladu a realizaci svých přání. Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 01. 01. 2019 21:24


Odpovědi:

Cena

Zdravím Vás Karolíno, tato otázka je na delší povídání či psaní proto poprosím o zavolání , kde vše vysvětlím a doporučím postup. Děkuji za pochopení Jozef Púry 724111702 - klidně volejte dnes nebo zítra - pěkný zimní slunovrat. Nebo mi napište telefon.

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 21. 12. 2018 19:21


Odpovědi:

Levnější dornova metoda

Dobrý den, jsem z libereckého kraje a jsem student. Mám skoliozu a schauermanna.
Uvádíte zde doporučené terapeuty, ale jejich cena se pohybuje nad 1000 kč. Našla jsem také studia kde provádí dornovu metodu za 500 kč, myslíte, že mi mohou ublížit? V čem jsou horší?

Tazatel: Karolína
Datum: 19. 12. 2018 18:13


Odpovědi:

Zdravím Vás Karolíno, tato otázka je na delší povídání či psaní proto poprosím o zavolání , kde vše vysvětlím a doporučím postup. Děkuji za pochopení Jozef Púry 724111702 - klidně volejte dnes nebo zítra - pěkný zimní slunovrat. Nebo mi napište telefon.

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 21. 12. 2018 19:22

Bohužel jsem odpoved přečetla až ted, můžete napsat sms na 720155328 a já zavolám nazpět .

Odpovídal: Karolína
Datum: 23. 12. 2018 08:59

Ako dlho cvicit rucnikovu metodu

Dobry den, chcela by som sa opytat, kedze mam haluxy na oboch palcoch noh a zacala som podla Vasho navodu vo videu najskor cvicit rucnikovu metodu na vyrovnanie dlzky noh, ako dlho treba cvicit tuto metodu, kym zacnem robit samotne cviky s palcami? Ako viem zistit, ze moje nohy maju uz rovnaku dlzku? Dakujem vopred za odpoved.

Tazatel: Zuzana
Datum: 05. 12. 2018 19:45


Odpovědi:

Dobrý večer paní Zuzano.
Jak dlouho cvičit ručníkovou metodu?
Zuzka Prouzová říká na každém kurzu: "...ode dneška až do truhly." A dodává: " Jak poznáte správného dornovce? ...podle toho, že má ručník i v rakvi." Naprosto s tím souhlasím.
Ručníkovu metodu a palečky bych dělala hned. Ale i tak bych Vaše dotazy a cvičení řešila s doporučeným terapeutem (koukněte vlevo na záložku-Doporučení terapeuté-poradci). Každý jsme totiž originál a chce to pohled odborníka-poradce a přesnou instruktáž, ať vše můžete pak doma provádět-cvičit přesně a efektivně.
Přeji hodně zdaru a hlavně zdraví.
Se srdečným pozdravem
Jitka N.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 07. 12. 2018 01:31

propadlá klenba - příčně ploché chodidla

Zdravím, trochu úsměvné, jsem vaše kolegyně. V r.2007 zákládní i pokračovací kurz Dornovy metody, Dornovku jsem praktikovala stále, nýní mám pozastavenou OSVČ , neb mám velké bolesti pat (na L chodidle ostruha), obě nohy bolí celé, nemůžu dlouho stát ani chodit a dornovku dělám jen tak "Laicky". Musela jsem k ORTOPEDOVI- poslala mě tam praktická doktorka, na páteři neshledal nic špatného, ale diagnostikoval mi PROPADLOU KLENBU A PŘÍČNĚ PLOCHOU NOHU. Co s tím mám dělat dle vaší rady, máte s tím zkušenosti ? Duchovní příčinu znám, jsem rozvedená, bydlím sama s kamarádem na velkém starém mlýně, provozovnu ve městě jsem v r.2011 zrušila, neb jsem to finančně sama neutáhla. Od té doby se tak nějak bídně proplétám životem, už aktivně nepraktikuji svou masérskou praxi, byť jsem vystudovala i muzikoterapii. No, nějak se neumím prosadit, mám nenaplněné sny a vize a tak trochu na konci sil..., jinak vím, že si to zasloužím, není to ničí vina :D Díky za případnou odpověď. Iris (51 let)

Tazatel: Irena Filáková
Datum: 30. 11. 2018 12:26


Odpovědi:

Ahoj Ireno,nohy jsou u hodně lidí velká komplikace a je to dlouhodobý pochod. Možná, že že středová osa je v pořádku ale rozhodně boční osa v pořádku nebude . Je třeba se naučit správně nohy používat. Je na to spousta cviků a uvědomování. A po té tvé duševní stránce, nikomu si zatím neodpustila za to co ti provedly. Zkus si koupit knihu "Radikální karma" Colin C. Tipping. Zkus nějakého doporučeného terapeuta, který dělá i sm-systém at tě naučí stát a chodit a at tě naučí pracovat s chodidly. Přeji hodně úspěchů na dlouhé cestě, hlavně to nevzdávej. Držím palce Jitka

Odpovídal: Jitka Zajícová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: České Budějovice
Datum: 04. 12. 2018 11:37

Kdy použít třezalkový olej

Dobrý den, chci se zeptat, zda je bezpodmínečně nutné u základního ošetření DM používat v oblasti páteře a kostrče třezalkový olej?
U Breussovy masáže předpokládám nutný je?!
A poslední věc, můžete mi prosím doporučit nějaký kvalitní eshop, kde bych jej koupil?
Děkuji za Odpovědi.

Tazatel: Petr
Datum: 26. 11. 2018 11:19


Odpovědi:

Dobrý den, je to součástí DMP, nepoužívá se pouze pokud je alergie na třezalku nebo pokud jsou používaná antidepresiva.

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 26. 11. 2018 23:22

Pokud není zrovna olej po ruce a je potřeba člověka srovnat, tak to jde i bez oleje. Třezalka zklidňuje nervová zakončení a tím terapii podporuje a dělá její působení jemnější.Přemýšlím, zda Breussovka je bez třezalkového oleje ještě Breussovka. Zatím jsem to nezkoušela.. Kvalitní olej kupuji na www.trezalka.cz

Odpovídal: Katka Dendysová
Datum: 04. 12. 2018 22:04

Karpální tunel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je DM vhodná na léčbu karpálního tunelu. Dle vyšetření mám středně těžké postižení pravé ruky ( dle lékaře zde doporučena operace ) a mírné postižení levé ruky. Děkuji za odpověď.

Tazatel: Jana
Datum: 09. 11. 2018 20:40


Odpovědi:

Zdravíme Vás Jano -
je několik možnosti proč se tvoří karpální tunely ; špatné držení těla , posuny obratlů v krční a hrudní oblasti (přechod ) velká zatuhlost , brachialní syndrom a neurologické příčiny . Dornova metoda řeší posuny obratlů - doporučený terapeut Vám doporučí cviky na špatné držení těla a cviky a tento problém . Pokud je velká jednostrannost je potřeba kompenzovat tento stereotyp cíleným cvičením . Držíme palce Zuzka a Jožka P.S Žádáme kolegy aby si okamžitě přečetli vnitřní diskuzi !

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 14. 11. 2018 17:56

Dobrý den paní Jano
Mohu-li se vyjádřit k Vašemu problému, tak z mých zkušeností s klienty s tímto problémem bývá převážně dlouhodobé přetěžování buď rukou samotných a samozdřejmě i posuny obratlů s tím spojená i svalová disbalance. Ano nejprve to řešíme srovnáním kyčlí a pánve a samozdrejmě jpkompletní “ dornovkou” ale pak je dobré podívat se jak vlastně celé tělíčko používáte, zatěžujete tudíž jestli mu dáváte i dobrý odpočinek a takzvaně jak dobíjíte baterky , protože karpály jako takové i drtivé většiny mých klientů značí velký výdej práce a klasicky skoro žádný příjem odpočinku a též docela u žen sedící příměr sebeobětování. Tzn ; z jedné práce přicházejí domů a skočí do druhé směny a končí zpravidla večer vyčerpané a takhle jsou v tomto kolotoč roky, než je začne tělíčko zprvu “ jemně” upozorňovat na tuto disharmonii
Ale dornovka je zcela určitě na místě a je rozumné srovnat celé tělíčko a pak sladit i to ostatní, držím palce

Odpovídal: Vendula Nová
Datum: 20. 11. 2018 12:48

Operace 2 plotynek

Přátelé,poraďte mi, jak ošetřit paní po operaci 2 plotynek. Bolesti přetrvávají. Ještě u mě nebyla,ale chci být připravena. Moc děkuji za rady

Tazatel: Gabriela
Datum: 02. 11. 2018 13:24


Odpovědi:

Záleží na tom, jak dlouho po té operaci je a v jakém je stavu. Pokud ji bolí ta operovaná rána, asi bych s dornovkou počkal a nějakou jinou technikou nejdříve pořešil tu bolestivost. Pokud ji to stále bolí v tom smyslu, že operace nepomohla, šel bych na to dornovkou - ale šetrně. Často pomůže, když se nejdříve uvolní svalstvo, pak ty kosti jdou lépe. Kdyžtak napiš, nebo volej.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 07. 11. 2018 10:38

Děkuji za odpověď. Operace byla před lety, takže jsem šla hned na DM. Udělala jsem spodek, ale u obratlu jsem nenasla nic. Takze pak jsem dokončila masazi a uvolnenim. Pani prijde za 14 dni, tak uvidíme. U esicek dole to mela cele zatvrdle.

Odpovídal: Gabriela
Datum: 12. 11. 2018 15:53

Dorn

Chtěl bych vědět proč někteří doktoři dornovka nedoporučuji nebo přímo zakazují z ohledem na možné ochrnuti. Moje žena trpí bolestmi zad .lordozou a potížemi z s.kloubenim.podle jednoho doktora má vyhrezle plotynky podle druhého né. Následně ji byla dornovka metoda zakázaná. Kde hledat pravdu?

Tazatel: Karel Kouba
Datum: 28. 10. 2018 07:50


Odpovědi:

Škol, které učí Dornovu metodu, je dnes více a bohužel všechny nejsou na požadované úrovni. Pan doktor se zřejmě setkal s prací absolventa takovéto školy, který svým neodborným zásahem mohl způsobit více škody, než užitku. Není se tedy co divit, že se staví proti. Anebo pan doktor zkrátka odmítá přiznat, že jsou i jiné způsoby pomoci.
Absolventi Dornovy metody Plus, a zejména její doporučení terapeuté, jsou dostatečně vyškoleni, ve svém vzdělávání stále pokračují a i proto máme v názvu to "Plus". S velkou většinou problémů, jako má Vaše žena, si dokážou poradit.
Najděte si ve sloupečku "Doporučení terapeuti" dle mapy k Vám nejbližšího a spojte se s ním, třeba i jen na konzultaci.

Držím Vám palce.
Dalibor Elsnic.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 29. 10. 2018 19:27

Dotaz ohledně svalového korzetu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak se Dornova metoda staví k situaci,
kdy je pootočení obratlů způsobeno primárně svalovou disbalancí (resp. nedostatečným svalovým korzetem hlavně hlubokých svalů), a s tím souvisejícími chybnými pohybovými návyky.
Jak se pak řeší prevence časté recidívy těchto problémů ?
Připadá mi to trochu jako začarovaný kruh:
- pro udržení srovnaných obratlů ve správné poloze je potřeba již vybudovaný posílený svalový korzet
- ale budování svalového korzetu bez srovnaných obratlů je obtížné, protože cvičení v tomto stavu je provázeno problémy a bolestmi
Děkuji
Pirkl

Tazatel: Tomáš Pirkl
Datum: 03. 08. 2018 14:53


Odpovědi:

Dobrý den, Tomáši,
krásně a logicky o tom přemýšlíte. Odpověď není vůbec jednoduchá, to správně tušíte. Pokusím se stručně odpovědět, možná se kolegové připojí. Vaše otázka je podobná té bájné, jestli bylo dřív vejce nebo slepice. My to nevíme. Pokud nejsou ve správném postavení kosti, vede to vždy ke svalové dysbalanci. A pokud existuje v těle svalová nerovnováha, stáhnou svalové spirály do nesprávného postavení kosterní aparát. Takže - jak to rozplést? Dornova metoda dokáže správně nastavit kosterní aparát.. A pak začnete za pečlivého dohledu terapeuta cvičit tak, aby se správné postavení kostí fixovalo svalovým korzetem. Můžete jistě začít i z opačné strany cvičením, ale ta varianta nápravy je velice pozvolná a proto ji spíš nedoporučujeme. U mladých lidí se v poslední setkáváme s tim, že než začnou navštěvovat posilovny nebo různé kurzy cvičení, běhat, přichází se předem porovnat. A tak by to mělo jistě být. Zdravý a šťastný každý krok přeje Milada.

Odpovídal: Milada Svobodová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Břeclav - Klobouky u Brna
Datum: 07. 08. 2018 18:10

Souhlasím s Miladou, odpověď není jednoduchá. A při praktickém provedení to chce velkou trpělivost a to na hodně dlouhou dobu. Ale výsledek pak stojí za to.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 07. 09. 2018 23:13

spinální stenoza

dobrý den prosím zda je pro mě vhodná DM
již 2 roky mi tuhnou nohy nevím jak to nazvat nejsou to klasické svalové křeče veškeré vyšetření jsem prošla CT ukázalo spinální stenozu ,chodila jsem na infuze a mám nyní za sebou rehabilitace po kterých mě šíleně bolí kostrč a obě kyčle, jsem z Opavy prosím o doporučení terapeuta děkuji

Tazatel: kateřina Scherzynová
Datum: 19. 07. 2018 18:10


Odpovědi:

Dobrý den paní Kateřino,
podívejte se do lišty vlevo na "doporučení terapeuti" - Moravskoslezský kraj a vyberte si někoho, kdo je Vám nejblíže. V Opavě přímo dopor.terapeut není. Mějte pěkné léto Marcela

Odpovídal: Marcela Velková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Český Krumlov
Datum: 22. 07. 2018 12:42

spondyloza

Dobrý den, mám výraznou spondylozu v LS přechodu už s výrůstky. Je možná náprava Dornovou metodou? Je mi 41 let, pobolívá mě i pravá kyčel, pod dohledem jsem začala cvičit SM systém. Děkuji za odpověď

Tazatel: Ivana Holubcová
Datum: 03. 07. 2018 12:04


Odpovědi:

Dobrý den, paní Ivano,
spondylóza je obecný termín, označující degenerativní změny na páteři. První nástup je pozorovatelný od 30. roku života. Degenerativní změny na páteři urychluje několik faktorů, které může Dornova metoda ve spolupráci s ošetřovaným pozitivně ovlivnit: pohybové stereotypy, jednostranná zátěž: vyosení kloubů nebo kostí/obratlů.
Kontaktujte doporučeného terapeuta ve Vaší blízkosti.
Nepíšete nic o případném výhřezu ploténky, tak - pokud s sebou vezmete lékařské zprávy - pomohou mu "podívat se dovnitř".
Přeji Vám hodně úspěchů v nápravě!
Miroslav Hlavenka

Odpovídal: Miroslav Hlavenk
Obor:
Oblast: Olomouc
Datum: 15. 07. 2018 20:55