StopBolestiZad.cz
Přihlásit

propadlá klenba - příčně ploché chodidla

Zdravím, trochu úsměvné, jsem vaše kolegyně. V r.2007 zákládní i pokračovací kurz Dornovy metody, Dornovku jsem praktikovala stále, nýní mám pozastavenou OSVČ , neb mám velké bolesti pat (na L chodidle ostruha), obě nohy bolí celé, nemůžu dlouho stát ani chodit a dornovku dělám jen tak "Laicky". Musela jsem k ORTOPEDOVI- poslala mě tam praktická doktorka, na páteři neshledal nic špatného, ale diagnostikoval mi PROPADLOU KLENBU A PŘÍČNĚ PLOCHOU NOHU. Co s tím mám dělat dle vaší rady, máte s tím zkušenosti ? Duchovní příčinu znám, jsem rozvedená, bydlím sama s kamarádem na velkém starém mlýně, provozovnu ve městě jsem v r.2011 zrušila, neb jsem to finančně sama neutáhla. Od té doby se tak nějak bídně proplétám životem, už aktivně nepraktikuji svou masérskou praxi, byť jsem vystudovala i muzikoterapii. No, nějak se neumím prosadit, mám nenaplněné sny a vize a tak trochu na konci sil..., jinak vím, že si to zasloužím, není to ničí vina :D Díky za případnou odpověď. Iris (51 let)

Tazatel: Irena Filáková
Datum: 30. 11. 2018 12:26


Odpovědi:

Ahoj Ireno,nohy jsou u hodně lidí velká komplikace a je to dlouhodobý pochod. Možná, že že středová osa je v pořádku ale rozhodně boční osa v pořádku nebude . Je třeba se naučit správně nohy používat. Je na to spousta cviků a uvědomování. A po té tvé duševní stránce, nikomu si zatím neodpustila za to co ti provedly. Zkus si koupit knihu "Radikální karma" Colin C. Tipping. Zkus nějakého doporučeného terapeuta, který dělá i sm-systém at tě naučí stát a chodit a at tě naučí pracovat s chodidly. Přeji hodně úspěchů na dlouhé cestě, hlavně to nevzdávej. Držím palce Jitka

Odpovídal: Jitka Zajícová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: České Budějovice
Datum: 04. 12. 2018 11:37

Kdy použít třezalkový olej

Dobrý den, chci se zeptat, zda je bezpodmínečně nutné u základního ošetření DM používat v oblasti páteře a kostrče třezalkový olej?
U Breussovy masáže předpokládám nutný je?!
A poslední věc, můžete mi prosím doporučit nějaký kvalitní eshop, kde bych jej koupil?
Děkuji za Odpovědi.

Tazatel: Petr
Datum: 26. 11. 2018 11:19


Odpovědi:

Dobrý den, je to součástí DMP, nepoužívá se pouze pokud je alergie na třezalku nebo pokud jsou používaná antidepresiva.

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 26. 11. 2018 23:22

Pokud není zrovna olej po ruce a je potřeba člověka srovnat, tak to jde i bez oleje. Třezalka zklidňuje nervová zakončení a tím terapii podporuje a dělá její působení jemnější.Přemýšlím, zda Breussovka je bez třezalkového oleje ještě Breussovka. Zatím jsem to nezkoušela.. Kvalitní olej kupuji na www.trezalka.cz

Odpovídal: Katka Dendysová
Datum: 04. 12. 2018 22:04

Karpální tunel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je DM vhodná na léčbu karpálního tunelu. Dle vyšetření mám středně těžké postižení pravé ruky ( dle lékaře zde doporučena operace ) a mírné postižení levé ruky. Děkuji za odpověď.

Tazatel: Jana
Datum: 09. 11. 2018 20:40


Odpovědi:

Zdravíme Vás Jano -
je několik možnosti proč se tvoří karpální tunely ; špatné držení těla , posuny obratlů v krční a hrudní oblasti (přechod ) velká zatuhlost , brachialní syndrom a neurologické příčiny . Dornova metoda řeší posuny obratlů - doporučený terapeut Vám doporučí cviky na špatné držení těla a cviky a tento problém . Pokud je velká jednostrannost je potřeba kompenzovat tento stereotyp cíleným cvičením . Držíme palce Zuzka a Jožka P.S Žádáme kolegy aby si okamžitě přečetli vnitřní diskuzi !

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 14. 11. 2018 17:56

Dobrý den paní Jano
Mohu-li se vyjádřit k Vašemu problému, tak z mých zkušeností s klienty s tímto problémem bývá převážně dlouhodobé přetěžování buď rukou samotných a samozdřejmě i posuny obratlů s tím spojená i svalová disbalance. Ano nejprve to řešíme srovnáním kyčlí a pánve a samozdrejmě jpkompletní “ dornovkou” ale pak je dobré podívat se jak vlastně celé tělíčko používáte, zatěžujete tudíž jestli mu dáváte i dobrý odpočinek a takzvaně jak dobíjíte baterky , protože karpály jako takové i drtivé většiny mých klientů značí velký výdej práce a klasicky skoro žádný příjem odpočinku a též docela u žen sedící příměr sebeobětování. Tzn ; z jedné práce přicházejí domů a skočí do druhé směny a končí zpravidla večer vyčerpané a takhle jsou v tomto kolotoč roky, než je začne tělíčko zprvu “ jemně” upozorňovat na tuto disharmonii
Ale dornovka je zcela určitě na místě a je rozumné srovnat celé tělíčko a pak sladit i to ostatní, držím palce

Odpovídal: Vendula Nová
Datum: 20. 11. 2018 12:48

Operace 2 plotynek

Přátelé,poraďte mi, jak ošetřit paní po operaci 2 plotynek. Bolesti přetrvávají. Ještě u mě nebyla,ale chci být připravena. Moc děkuji za rady

Tazatel: Gabriela
Datum: 02. 11. 2018 13:24


Odpovědi:

Záleží na tom, jak dlouho po té operaci je a v jakém je stavu. Pokud ji bolí ta operovaná rána, asi bych s dornovkou počkal a nějakou jinou technikou nejdříve pořešil tu bolestivost. Pokud ji to stále bolí v tom smyslu, že operace nepomohla, šel bych na to dornovkou - ale šetrně. Často pomůže, když se nejdříve uvolní svalstvo, pak ty kosti jdou lépe. Kdyžtak napiš, nebo volej.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 07. 11. 2018 10:38

Děkuji za odpověď. Operace byla před lety, takže jsem šla hned na DM. Udělala jsem spodek, ale u obratlu jsem nenasla nic. Takze pak jsem dokončila masazi a uvolnenim. Pani prijde za 14 dni, tak uvidíme. U esicek dole to mela cele zatvrdle.

Odpovídal: Gabriela
Datum: 12. 11. 2018 15:53

Dorn

Chtěl bych vědět proč někteří doktoři dornovka nedoporučuji nebo přímo zakazují z ohledem na možné ochrnuti. Moje žena trpí bolestmi zad .lordozou a potížemi z s.kloubenim.podle jednoho doktora má vyhrezle plotynky podle druhého né. Následně ji byla dornovka metoda zakázaná. Kde hledat pravdu?

Tazatel: Karel Kouba
Datum: 28. 10. 2018 07:50


Odpovědi:

Škol, které učí Dornovu metodu, je dnes více a bohužel všechny nejsou na požadované úrovni. Pan doktor se zřejmě setkal s prací absolventa takovéto školy, který svým neodborným zásahem mohl způsobit více škody, než užitku. Není se tedy co divit, že se staví proti. Anebo pan doktor zkrátka odmítá přiznat, že jsou i jiné způsoby pomoci.
Absolventi Dornovy metody Plus, a zejména její doporučení terapeuté, jsou dostatečně vyškoleni, ve svém vzdělávání stále pokračují a i proto máme v názvu to "Plus". S velkou většinou problémů, jako má Vaše žena, si dokážou poradit.
Najděte si ve sloupečku "Doporučení terapeuti" dle mapy k Vám nejbližšího a spojte se s ním, třeba i jen na konzultaci.

Držím Vám palce.
Dalibor Elsnic.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 29. 10. 2018 19:27

Dotaz ohledně svalového korzetu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak se Dornova metoda staví k situaci,
kdy je pootočení obratlů způsobeno primárně svalovou disbalancí (resp. nedostatečným svalovým korzetem hlavně hlubokých svalů), a s tím souvisejícími chybnými pohybovými návyky.
Jak se pak řeší prevence časté recidívy těchto problémů ?
Připadá mi to trochu jako začarovaný kruh:
- pro udržení srovnaných obratlů ve správné poloze je potřeba již vybudovaný posílený svalový korzet
- ale budování svalového korzetu bez srovnaných obratlů je obtížné, protože cvičení v tomto stavu je provázeno problémy a bolestmi
Děkuji
Pirkl

Tazatel: Tomáš Pirkl
Datum: 03. 08. 2018 14:53


Odpovědi:

Dobrý den, Tomáši,
krásně a logicky o tom přemýšlíte. Odpověď není vůbec jednoduchá, to správně tušíte. Pokusím se stručně odpovědět, možná se kolegové připojí. Vaše otázka je podobná té bájné, jestli bylo dřív vejce nebo slepice. My to nevíme. Pokud nejsou ve správném postavení kosti, vede to vždy ke svalové dysbalanci. A pokud existuje v těle svalová nerovnováha, stáhnou svalové spirály do nesprávného postavení kosterní aparát. Takže - jak to rozplést? Dornova metoda dokáže správně nastavit kosterní aparát.. A pak začnete za pečlivého dohledu terapeuta cvičit tak, aby se správné postavení kostí fixovalo svalovým korzetem. Můžete jistě začít i z opačné strany cvičením, ale ta varianta nápravy je velice pozvolná a proto ji spíš nedoporučujeme. U mladých lidí se v poslední setkáváme s tim, že než začnou navštěvovat posilovny nebo různé kurzy cvičení, běhat, přichází se předem porovnat. A tak by to mělo jistě být. Zdravý a šťastný každý krok přeje Milada.

Odpovídal: Milada Svobodová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Břeclav - Klobouky u Brna
Datum: 07. 08. 2018 18:10

Souhlasím s Miladou, odpověď není jednoduchá. A při praktickém provedení to chce velkou trpělivost a to na hodně dlouhou dobu. Ale výsledek pak stojí za to.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 07. 09. 2018 23:13

spinální stenoza

dobrý den prosím zda je pro mě vhodná DM
již 2 roky mi tuhnou nohy nevím jak to nazvat nejsou to klasické svalové křeče veškeré vyšetření jsem prošla CT ukázalo spinální stenozu ,chodila jsem na infuze a mám nyní za sebou rehabilitace po kterých mě šíleně bolí kostrč a obě kyčle, jsem z Opavy prosím o doporučení terapeuta děkuji

Tazatel: kateřina Scherzynová
Datum: 19. 07. 2018 18:10


Odpovědi:

Dobrý den paní Kateřino,
podívejte se do lišty vlevo na "doporučení terapeuti" - Moravskoslezský kraj a vyberte si někoho, kdo je Vám nejblíže. V Opavě přímo dopor.terapeut není. Mějte pěkné léto Marcela

Odpovídal: Marcela Velková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Český Krumlov
Datum: 22. 07. 2018 12:42

spondyloza

Dobrý den, mám výraznou spondylozu v LS přechodu už s výrůstky. Je možná náprava Dornovou metodou? Je mi 41 let, pobolívá mě i pravá kyčel, pod dohledem jsem začala cvičit SM systém. Děkuji za odpověď

Tazatel: Ivana Holubcová
Datum: 03. 07. 2018 12:04


Odpovědi:

Dobrý den, paní Ivano,
spondylóza je obecný termín, označující degenerativní změny na páteři. První nástup je pozorovatelný od 30. roku života. Degenerativní změny na páteři urychluje několik faktorů, které může Dornova metoda ve spolupráci s ošetřovaným pozitivně ovlivnit: pohybové stereotypy, jednostranná zátěž: vyosení kloubů nebo kostí/obratlů.
Kontaktujte doporučeného terapeuta ve Vaší blízkosti.
Nepíšete nic o případném výhřezu ploténky, tak - pokud s sebou vezmete lékařské zprávy - pomohou mu "podívat se dovnitř".
Přeji Vám hodně úspěchů v nápravě!
Miroslav Hlavenka

Odpovídal: Miroslav Hlavenk
Obor:
Oblast: Olomouc
Datum: 15. 07. 2018 20:55

Tinnitus

Dobrý den,
dá se dornovou metodou zbavit pískání v uších (tinnitus). Mám prolémy s 3krčním obratlem který se mi vyhazuje. a dále blokace 6 a 7 + cervikobrachiální syndrom. Po nápravě se ten 3 obratel jakoby opět vyhodí. Myslím že ve spánku. Mám strašně stuhlou bolavou krční páteř a bolesti hlavy. Nemohu se předklonit ani dolů ani do boku. Všude to táhne. Snažím se každý večer protahovat a rehabilituju. Pobolívají mne i uši a čelist jelikož ve spánku asi stiskám zuby. Může dornova metoda pískání v uších zastavit? děkuji moc za odpověď

Tazatel: Eva
Datum: 02. 05. 2018 12:12


Odpovědi:

To, co popisujete, je spíše na komplexnější práci, jejíž součástí bude i srovnání pomocí Dornovy metody a každý dornovský doporučený terapeut by měl být schopen Vám toto nabídnout. Takže si ho vyberte ze seznamu a kontaktujte ho.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 06. 05. 2018 13:26

Dobrý den. Paní Evo, skutečně, jak píše Dalibor, bude to komplexnější práce- vyšetření a ošetření svalů krku, čelistí, hlavy. Např. i žvýkací sval (maseter) Uvolnit jejich zatuhlost, ať "netahají" kosti, obratle, lebku, žebra ..., kam nemají. Srovnání Dornovou metodou celého těla a hlavně páteř od KOSTRČE!!! až po atlas, aby páteř a lebka byla a seděla rovně. Každé zakřivení totiž zvyšuje také tlak mozkomíšního moku. Ale tinitus je potvora. Svou roli může hrát také psychika, podmínky spánku, práce atd. Je třeba trpělivě hledat a zkoušet. Např. ušní svíce, baňkování aj.nevyjímaje.

Odpovídal: Václav Kalda
Datum: 07. 05. 2018 09:20

Všem přátelům

Milí přátele , s velikou lítosti a smutkem se s Vámi chceme podělit o zprávu ,že odešla naše milá kolegyně a přítelkyně paní Dana Komorádová. Teď už bude rovnat spolu s Jirkou Zemancem anděly ; byla tak hodný člověk , že jistě šla přímo do nebe .
Děkujeme za to , že tu s námi byla.
S úctou Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 07. 04. 2018 23:44


Odpovědi:

R.I.P.
???

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 30. 04. 2018 23:41

Veselé Velikonoce

Všechny Vás moc zdravíme a VESELÉ VELIKONOCE přejeme.
Ať už jsme věřící nebo ateisté aspoň v myšlenkách prožijme spolu svátek jarního znovuzrození.
Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 31. 03. 2018 11:30


Odpovědi:

Kongres 2018

Milí kolegové - zkoušime poslední možnost ; kdo nalezne prostor pro náš sraz v termínu 8-10 června 2018 pro cca 70 lidi + ubytování + sál a ohniště uvítáme . Držíme palce nejen dornovske - pěkné jaro Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 16. 03. 2018 17:50


Odpovědi:

Zkusím ??

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 07. 04. 2018 07:49

Porod

Dobrý den, ráda bych se zeptala,za jak dlouho po porodu je možné ošetření DM?? Problémů mám vice... děkuji

Tazatel: Zuzana
Datum: 06. 03. 2018 13:08


Odpovědi:

Dobrý den ,
nejdříve po šesti týdnech hodně štěstí .
Jozef Pury

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 08. 03. 2018 07:43

Ručníková metoda

Dobrý den,
když "vnitřní" část paty (ta směrem ke kotníku druhé nohy, ne ta vnější část) je posunuta směrem dozadu od kotníku, ne směrem k palci), na jakou stranu je potřeba provádět ručníkovou metodu , do prava či do leva a rovně také? Snad jsem to popsala srozumitelně :-)

Děkuji moc
Daňková

Tazatel: Pavla Daňková
Datum: 04. 03. 2018 13:29


Odpovědi:

Dobrý den, postavení paty Vám nestačí k určení rotace, může tam hrát roli i usazení kotníku. Ukažte se někomu z nás terapeutů, poradíme. Díky, hezký den

Odpovídal: Lenka Kosařová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Příbram
Datum: 04. 03. 2018 20:20

Dobrý den, paní Daňková.
Předpokládám, že míníte rotaci chodidla. Pokud je celé Vaše chodidlo takto rotované dovnitř (vnitřní část paty je dozadu, vnější část dopředu), měla byste nohou cvičit vnější rotaci - po rotaci v rámci jednoho cvičení ještě klasicky, rovně.
Hezký den,
Miroslav Hlavenka

Odpovídal: Miroslav Hlavenk
Obor:
Oblast: Olomouc
Datum: 11. 03. 2018 19:42

Dobrý den,
popsala jste to velice krásně :-) Cvičením ručníkovou metodou pouze rovně si rozhodně neublížíte. Co se týče cvičení do stran však nemohu odpovědět. Nemůžu se orientovat pouze podle paty. Je třeba důkladněji prostudovat každou nohu zvlášť. Takže má rada je, začněte cvičit s ručníkem rovně a obraťte se na doporučeného terapeuta Dornovy metody Plus, který vám zajisté velmi rád pomůže.
Přeji krásný den

Odpovídal: Monika Zajícová
Datum: 14. 03. 2018 17:53

Ahoj Pavlo -několik lidi zkoušelo odpověď , ale roboti to neposílali dal ... nápiš prosím telefon a někdo se Tě ujme - hezky víkend Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 16. 03. 2018 17:53

Dobrý den,
omlouvám se za naší pozdní reakci, zřejmě byl Váš dotaz přehlédnut.
V první řadě je důležité ručníkovou metodu provádět s položením nohy rovně. To, jak je noha usazená v kyčli, ovlivňuje zatížení celé nohy, tedy i chodidla. Pohyb v kyčli ven nebo dovnitř pomocí ručníkové metody děláme v případě, že je pohyb v kyčli omezený.. A to se nedá takto na dálku posoudit. Vypadá to i na špatnou klenbu chodidla. Bylo by nejlepší poradit se s nějakým doporučeným terapeutem - v liště vlevo
Mějte se pěkně
Marcela

Odpovídal: Marcela Velková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Český Krumlov
Datum: 17. 03. 2018 16:46

Terapeut

Dobrý den,jak poznám,že terapeut,který není na Vašem doporučeném seznamu,je kvalitní a mohu se k němu v klidu objednat?Děkuji

Tazatel: Petr
Datum: 14. 02. 2018 10:04


Odpovědi:

Dobrý den, to se dá jen těžko poznat. Nejjistější způsob je, když Vás na daného terapeuta odkáže doporučený terapeut z našeho seznamu.

Odpovídal: Monika
Datum: 15. 02. 2018 20:55