StopBolestiZad.cz
Přihlásit

Dornova technika po operacích páteře

Dobrý den. Mohu rovnat kyčelní klouby, když měl někdo rozsáhlou operaci páteře (na několika místech) a má implantáty a voperovaný přístroj na zklidnění bolestí (dává impulsy do nervů). Člověk má stále bolesti páteře, tak mě zajímá, zda by mu pomohlo vyrovnat nohy (aby to neudělalo brykule, když si páteř jinak sesedne či posune). Děkuji.

Tazatel: Ingrid
Datum: 18. 06. 2019 10:35


Odpovědi:

Zdravím Ingrid. Tady asi velmi, velmi opatrně. Operace páteře v tomto rozsahu je kontraindikace jako hrom. Slova - rozsáhlá, na několika místech, implantáty - naznačují stav po úraze nebo na vážné onemocnění. Jakékoli změny postavení obratlů mohou mít fatální následky. Bez rentgenů, MR těžko komentovat. Bohužel. Můj názor. O názor bych určitě požádal na e-mail přímo Jožiho a Zuzku.

Odpovídal: Václav
Datum: 23. 06. 2019 06:49

Baňky

Ahoj,
prosím o radu při nákupu baněk na "vytahování" obratlů. Jak velkou největší baňku? Nebo lépe, máte tip na set?
Díky moc a přeji krásný den.

Tazatel: Kuba
Datum: 13. 06. 2019 20:54


Odpovědi:

Ahoj,
já osobně používám vakuové baňky objednané přes Modom. Mám je už 12 let a drží stále dobře. Na propadlé obratle doporučuji ne moc velkou baňku, spíš tak akorát kolem daného obratle, aby nebylo okolo moc volného prostoru.
Marcela

Odpovídal: Marcela Velková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Český Krumlov
Datum: 22. 06. 2019 22:40

Podpora

Myslete prosím na Tomáše Nytru, dnes ho operují, měl velké fibrilace a potřebuje všechny anděle a naši sílu!

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 11. 06. 2019 11:30


Odpovědi:

Díky Jo@Zu za info. Ano myslíme na Tomáše a posíláme energii na zotavenou.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 11. 06. 2019 23:12

Všechny zdravíme a děkujeme - Tomáš je v pořádku - hezké léto.
Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 22. 06. 2019 21:43

Vbočený palec - postup

Dobrý den, při korekci VP se postupuje takto: 1. Viklání cca 14 dnů po 10ti minutách. 2. Ždímání hadru denně cca 3-4 min. a 3. Brčko cca 5x po ždímání hadru. Chci se zeptat, zda se tyto kroky dělají současně nebo jeden po druhém a jak dlouho? děkuji.

Tazatel: Petr
Datum: 17. 03. 2019 17:16


Odpovědi:

Dobry den pan Peter,tieto kroky sa robia sucasne pri zachovani postupnosti,pravidelne po zrovnani klbov nad.Ak je palec nadmerne vyboceny moze sa s nim intenzivnejsie pracovat.
Prajem vela trpezlivosti a uspechov s rovnanim.Jana Cs.

Odpovídal: Jana
Datum: 19. 03. 2019 08:23

Dobrý den já osobně mám při vybočeném palců ještě pomůcku která se dá zakoupit buď v lékárně či zdravotnických potřebách a je to pevný korektor na pozor ! Levou a pravou nohu který nasazujeme po výše uvedeném postupu vždy nejlépe na noc a ještě jen zezacatku na chvíli protože to někdy bolí tudíž pozor a nelamat to za každou cenu, rozhodne pěkně pozvolna a pomalu. Při haluxu je ale naprostou nezbytnosti ručníkem srovnat délku nohou, bez tohoto je opět výše uvedené napravování k ničemu. Sama jsem měla slušný náběh na halux a krásně se srovnal.. plus chodím co nejvíce bosa ale jen v létě venku, tak hodně zdaru?

Odpovídal: Vendula Nová
Datum: 24. 03. 2019 21:40

Mě se ještě osvědčilo tejpovani palce.Ukazky jsou na yotubu.

Odpovídal: Zdenek
Datum: 11. 04. 2019 11:34

Doporučený terapeut

Dobrý den,
jsem z Liberce a hledám pomoc cestou Dornovy metody. Jsem již po operaci, proto bych ráda pouze k "doporučenému" terapeutovi. Našla jsem si stránky pana O.Spěváčka z Liberce, který se právě touto metodou zabývá a má tam i certifikáty. Ale na těchto stránkách jsem ho nenašla jako doporučeného. Prosím jak to tedy je?
Děkuji vám za odpověď. Vilma

Tazatel: Vilma
Datum: 25. 02. 2019 13:31


Odpovědi:

Dobrý den, status doporučeného terapeuta udělují lektoři DM+ paní Zuzana Prouzová a pan Josef Púry. Oni Vám tedy nejlépe dokážou odpovědět, jak je to s panem Spěváčkem. Kontaktujte tedy přímo je.

Odpovídal: Miroslava Konášová
Datum: 28. 02. 2019 20:02

Vnitřní diskuze

Ahoj všem doporučeňákům. Jukněte na vnitřní diskuzi. Je tam zajímavý rozhovor s MUDr. Ondrou Adamcem na téma kulhající dítě. Krásný den všem. :-)

Tazatel: Mgr. Lenka Sadílková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Děčín - Rumburk
Datum: 23. 02. 2019 17:22


Odpovědi:

Děkuji za doporučení , kulhající ditko určitě zkouknu, krásný den wendy ( dopor.terapeut Horšovský Týn )

Odpovídal: Vendula Nova
Datum: 09. 03. 2019 16:29

Bolesti po cvičení

Hezký den, obracím se na Vás s dotazem: Začala jsem cvičit DM, ale mám po ní silné bolesti v kyčlích, budí mě i v noci. Celkově jsem "rozlámaná". Jsou takto silné bolesti v pořádku, mám nadále pokračovat, zatím jsem cvičila jen ručníkovou metodu s kyčli. Pokud ano, jak dlouho mohou bolesti přetrvávat? V dětství mi byla diagnostikována kratší DK a před rokem hypermobilita, je možno cvičit i při ní? A další dotaz, máte někdo zkušenosti se spojitostí padání vlasů a Dornova metoda? Jedná se o výpad vlasů nejspíše k menopauze, ale máme v rodině i Alopecii areata. Jsem již přihlášená na Váš kurz do Prahy. Předem děkuji za odpověď a přeji všem hodně úspěchů u takového krásného poslání jakým je pomoc Dornovou metodou.

Tazatel: Jitka Váňová
Datum: 31. 01. 2019 09:28


Odpovědi:

Dobrý den, Jitko,
na začátku bych se Vás rád zeptal, zda jste byla na srovnání Dornovou metodou Plus u některé(ho) z doporučených terapeutek(ů) nebo postupujete dle knihy či videí z internetu? Budu-li se držet první varianty, je otázkou,zda se Vám podařilo správně umístit ručník - toto je totiž nejčastější problém. V žádném případě se Vás nechci dotknout, ale opravdu se to stává velice často, protože informcí je na prvním setkání mnoho. Další otázkou je stupeň případné artrózy (pokud je). Možných problémů je více např. nedovyvinuté stříšky nebo jiný problém, proč kloubní hlavice nesedí tam kde a jak má. Doporučuji Vám konzultaci u terapeutky(a), kde jste byla poprvé nebo pokud mi zavoláte můžeme celou situaci probrat.
Přeji Vám brzské vyřešení problému.
Karel
603 240 287

Odpovídal: Karel Komorád
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec
Datum: 31. 01. 2019 10:14

protruse ploténky

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je pro mě vhodná dornova metoda. Na MR zjištěno- chondrosa plotenky C5/6 V této výši je imprese durálního vaku patrna vlevo mediolaterálně v šíři 2 mm.Kanál je zůžen na 10mm. Mám velké potíže a zatím nic nepomáhá. Moc děkuji za odpověď. Lenka Aubrechtová

Tazatel: Lenka Aubrechtová
Datum: 13. 01. 2019 15:44


Odpovědi:

Dobrý den paní Lenko,
Dochází u Vás k degenerativní změně meziobratlové ploténky(úbytek tekutiny a následnému snižování) s výhřezem. Tak je patrné že obratle nejsou tam kde by měly být. Dornova metoda by Vám jistě pomohla, ale i s následným pravidelným cvičením. A tam bych doporučila Sm-systém. V levé liště si najděte doporučeného terapeuta nejblíže k vám. Trpělivost a hodně píle, držím palce Jitka

Odpovídal: Jitka Zajícová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: České Budějovice
Datum: 13. 01. 2019 18:00

Dobrý vecer paní Lenko, souhlasím s Jitkou. Je třeba krční páteř srovnat a následně udržovat cvičením. Je také nutné odbourat špatné pohybové stereotypy aby se potíže nevracely.
Držím palce ať se vám to podaří.
Pěkný večer
Blanka

Odpovídal: Bc. Blanka Hlavenková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Olomouc
Datum: 13. 01. 2019 20:08

Dobrý den, paní Lenko,
plně souhlasím s předešlými reakcemi. Doporučil bych navíc provádět zábaly třezalkovým olejem.
Držím Vám palce.
Karel

Odpovídal: Karel Komorád
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec
Datum: 25. 01. 2019 17:14

dobrý den paní Lenko, jak říkají moji kolegové, původ potíží je ve špatných stereotypech. Dělám kurzy správného pohybového vzorce, kde se učí správně stát sedět, chodit, usadit ramena a zapnout napřimovače, které vám pomůžou zapojit správné svaly a odlehčit krční páteř, aby se zmírnil tlak a napomohly tak k odbourání bolesti. když tak zavolejte 728 269387

Odpovídal: Lidka Toboláková
Datum: 20. 02. 2019 09:19

artróza

Přeji Vám také mnoho štěstí a lásky do nového roku 2019.
Již měsíc trpím bolestmi v oblasti kostrče a beder, bolest vystřelovala do kyčle. Jelikož jsem velmi aktivní sportovec a tělocvikář, hned jsem zašla k lékaři. Diagnoza mne šokovala - artróza třetího stupně kyčelního kloubu. Hledám pomoc, kde se dá. Pomůže mi Dornova metoda ?

Tazatel: Jana Eichnerová
Datum: 06. 01. 2019 14:46


Odpovědi:

Dobrý den, paní Jano. Dornova metoda Plus je velmi účinná při 1.,2. st. artrózy.Vy s diagnozou 3.st určitě vyhledejte zkušeného doporučeného terapeuta ve Vašem dosahu, který Vám srovná "délku" nohou, usadí do správné pozice stehenní kost v kyčelní jamce, srovná dolní končetiny DK, oblast pánve atd....Vysvětlí Vám a naučí správné postupy. Ale Vy jste aktivní sportovkyně a tělocvikářka. Je pravděpodobné, že se také jedná o zkrácení některých svalů, ty pak vychýlí kosti a klouby. Jejich úpony kolem kyčle bolí. Zatím tedy protahujte komplet svaly DK. Lýtkové, holenní, zadní,přední stehenní,malý,střední,velký hýžďový,bederní oblast ( i ty vnitřní). Ale správně a může to bolet-to přejde. A hlavně sval hruškový-bolest odpovídá-od křížové kosti ke stehenní nahoře vzadu.Vy budete určitě vzorný klient a věřme, bude líp. Pěkný rok 2019 všem.

Odpovídal: Václav Kalda
Datum: 06. 01. 2019 17:16

Moc zdravím. Určitě dornovka, u aktivních sportovců je dobré ještě zkontrolovat pohybové stereotypy, které při daném sportu používá. Ze své zkušenosti vím, že sportovci, jogíni atd. na tom při opakovaném pohybovém strereotypu bývají hůř, než lidé co nic nedělají. Tím nechci říct, že je lepší nic nedělat, ale najít si kvalitního trenéra, co je zároven terapeut. Případně volejte, ráda zodpovím jakékoliv další dotazy. ren 608724530

Odpovídal: Ren
Datum: 06. 01. 2019 17:57

Dobrý den, Jani. Vámi popsané potíže jsou docela časté. Na diagnozu tolik nehleďte. Důležité je, co cítíte. A pokud cítíte bolest nebo pnutí kolem křížové kosti a kyčle zároveň, svědčí to o zkrácení úponů hýžďových svalů. Ty se upínají z jedné strany ke kostrči a křížové kosti a z druhé strany ke kyčli. Uvolněním úponů a následným protažením většinou dojde k okamžité úlevě a následně i úlevě od bolestí. Jinak platí vše, co napsali již mí kolegové přede mnou. Jsme jeden tým, vyhledejte nejbližšího doporučeného terapeuta, ten vám poradí a pomůže. Šťastný každý krok Milada

Odpovídal: Milada
Datum: 31. 05. 2019 22:06

Nový rok 2019

Vážení a milí přejeme všem do Nového roku hodně zdraví , dobrou náladu a realizaci svých přání. Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 01. 01. 2019 21:24


Odpovědi:

Cena

Zdravím Vás Karolíno, tato otázka je na delší povídání či psaní proto poprosím o zavolání , kde vše vysvětlím a doporučím postup. Děkuji za pochopení Jozef Púry 724111702 - klidně volejte dnes nebo zítra - pěkný zimní slunovrat. Nebo mi napište telefon.

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 21. 12. 2018 19:21


Odpovědi:

Levnější dornova metoda

Dobrý den, jsem z libereckého kraje a jsem student. Mám skoliozu a schauermanna.
Uvádíte zde doporučené terapeuty, ale jejich cena se pohybuje nad 1000 kč. Našla jsem také studia kde provádí dornovu metodu za 500 kč, myslíte, že mi mohou ublížit? V čem jsou horší?

Tazatel: Karolína
Datum: 19. 12. 2018 18:13


Odpovědi:

Zdravím Vás Karolíno, tato otázka je na delší povídání či psaní proto poprosím o zavolání , kde vše vysvětlím a doporučím postup. Děkuji za pochopení Jozef Púry 724111702 - klidně volejte dnes nebo zítra - pěkný zimní slunovrat. Nebo mi napište telefon.

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 21. 12. 2018 19:22

Bohužel jsem odpoved přečetla až ted, můžete napsat sms na 720155328 a já zavolám nazpět .

Odpovídal: Karolína
Datum: 23. 12. 2018 08:59

Ako dlho cvicit rucnikovu metodu

Dobry den, chcela by som sa opytat, kedze mam haluxy na oboch palcoch noh a zacala som podla Vasho navodu vo videu najskor cvicit rucnikovu metodu na vyrovnanie dlzky noh, ako dlho treba cvicit tuto metodu, kym zacnem robit samotne cviky s palcami? Ako viem zistit, ze moje nohy maju uz rovnaku dlzku? Dakujem vopred za odpoved.

Tazatel: Zuzana
Datum: 05. 12. 2018 19:45


Odpovědi:

Dobrý večer paní Zuzano.
Jak dlouho cvičit ručníkovou metodu?
Zuzka Prouzová říká na každém kurzu: "...ode dneška až do truhly." A dodává: " Jak poznáte správného dornovce? ...podle toho, že má ručník i v rakvi." Naprosto s tím souhlasím.
Ručníkovu metodu a palečky bych dělala hned. Ale i tak bych Vaše dotazy a cvičení řešila s doporučeným terapeutem (koukněte vlevo na záložku-Doporučení terapeuté-poradci). Každý jsme totiž originál a chce to pohled odborníka-poradce a přesnou instruktáž, ať vše můžete pak doma provádět-cvičit přesně a efektivně.
Přeji hodně zdaru a hlavně zdraví.
Se srdečným pozdravem
Jitka N.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 07. 12. 2018 01:31

propadlá klenba - příčně ploché chodidla

Zdravím, trochu úsměvné, jsem vaše kolegyně. V r.2007 zákládní i pokračovací kurz Dornovy metody, Dornovku jsem praktikovala stále, nýní mám pozastavenou OSVČ , neb mám velké bolesti pat (na L chodidle ostruha), obě nohy bolí celé, nemůžu dlouho stát ani chodit a dornovku dělám jen tak "Laicky". Musela jsem k ORTOPEDOVI- poslala mě tam praktická doktorka, na páteři neshledal nic špatného, ale diagnostikoval mi PROPADLOU KLENBU A PŘÍČNĚ PLOCHOU NOHU. Co s tím mám dělat dle vaší rady, máte s tím zkušenosti ? Duchovní příčinu znám, jsem rozvedená, bydlím sama s kamarádem na velkém starém mlýně, provozovnu ve městě jsem v r.2011 zrušila, neb jsem to finančně sama neutáhla. Od té doby se tak nějak bídně proplétám životem, už aktivně nepraktikuji svou masérskou praxi, byť jsem vystudovala i muzikoterapii. No, nějak se neumím prosadit, mám nenaplněné sny a vize a tak trochu na konci sil..., jinak vím, že si to zasloužím, není to ničí vina :D Díky za případnou odpověď. Iris (51 let)

Tazatel: Irena Filáková
Datum: 30. 11. 2018 12:26


Odpovědi:

Ahoj Ireno,nohy jsou u hodně lidí velká komplikace a je to dlouhodobý pochod. Možná, že že středová osa je v pořádku ale rozhodně boční osa v pořádku nebude . Je třeba se naučit správně nohy používat. Je na to spousta cviků a uvědomování. A po té tvé duševní stránce, nikomu si zatím neodpustila za to co ti provedly. Zkus si koupit knihu "Radikální karma" Colin C. Tipping. Zkus nějakého doporučeného terapeuta, který dělá i sm-systém at tě naučí stát a chodit a at tě naučí pracovat s chodidly. Přeji hodně úspěchů na dlouhé cestě, hlavně to nevzdávej. Držím palce Jitka

Odpovídal: Jitka Zajícová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: České Budějovice
Datum: 04. 12. 2018 11:37

Kdy použít třezalkový olej

Dobrý den, chci se zeptat, zda je bezpodmínečně nutné u základního ošetření DM používat v oblasti páteře a kostrče třezalkový olej?
U Breussovy masáže předpokládám nutný je?!
A poslední věc, můžete mi prosím doporučit nějaký kvalitní eshop, kde bych jej koupil?
Děkuji za Odpovědi.

Tazatel: Petr
Datum: 26. 11. 2018 11:19


Odpovědi:

Dobrý den, je to součástí DMP, nepoužívá se pouze pokud je alergie na třezalku nebo pokud jsou používaná antidepresiva.

Odpovídal: Štefan Boris
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Jindřichův Hradec - Nová Včelnice
Datum: 26. 11. 2018 23:22

Pokud není zrovna olej po ruce a je potřeba člověka srovnat, tak to jde i bez oleje. Třezalka zklidňuje nervová zakončení a tím terapii podporuje a dělá její působení jemnější.Přemýšlím, zda Breussovka je bez třezalkového oleje ještě Breussovka. Zatím jsem to nezkoušela.. Kvalitní olej kupuji na www.trezalka.cz

Odpovídal: Katka Dendysová
Datum: 04. 12. 2018 22:04