StopBolestiZad.cz
Přihlásit

Bolest celé páteře a dušnost

Dobrý den! Hledám pomoc nebo alespoň radu na koho se obrátit se svým problémem.Bolí mě nesnesitelně celá páteř a co je nejhorší,že se nemohu donadechnout.je to šílený pocit.mám panický strach,že se udusím.Trvá to víc než rok, nejdřív se to objevovalo občas,ale poslední dobou je to nepřetržitě.Připadá mi,že mám buď někde něco zablokovaného nebo skřípnutý nerv, nevím co mám dělat hrozně mě to ubíjí.Netuším kam se obrátit o pomoc,říkala jsem to obvoďákovi a ten nic jakoby neslyšel, neurolog totéž, mám velké poprsí a ten mi řekl ať si ho nechám zmenšit a jinak žádná pomoc.No a vše souvisí se vším díky dušnosti nemohu chodit,hned se dusím,ale i když jsem v klidu,tak tím pádem jsem začala přibírat, jsem naprosto zničená už mě nic nebaví a obávám se, že není cesta ven z tohoto začarovaného kruhu.Předem vám děkuji za odpověď a s pozdravem veta Soldánová

Tazatel: Yveta Soldánová
Datum: 02. 12. 2021 20:31


Odpovědi:

Není zde žádná odpověď. Buďte první, kdo ji napíše.

Ztráta sluchu a bolest obratle

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Před 2 měsíci jsem se účastnila kurzu DM. Teď se snažím tyto znalosti využít ve prospěch klientů. Většinou se setkávám s pozitivní reakci. Nedávno jsem však vracela klientce mírně vybočený obratel (L4) vlevo.Klientka mě po měsíci navštívila a stěžovala si na stálou tupou bolest v této oblasti, s tím že první noc po srovnání ji vzbudila bolest v daném místě. Provedla jsem kontrolu, ale v daném místě necítím žádnou nesrovnalost. Doporucila jsem ji vtírání třezalkoveho oleje na dané místo. Napadá vás případná příčina bolesti?
A ještě mám druhou klientku, která ma problémy se sluchem.Hur slyšela na pravé ucho. Po porodu dítěte (před 1,5) přišla o sluch úplně a nyní ji čeká operace. Je zde možnost řešit tento problém DM? Po kontrole krčních obratlů jsem neschledala žádnou nesrovnalost.
Děkuji za odpověď.
Petra Minaříková

Tazatel: Petra
Datum: 08. 10. 2021 22:45


Odpovědi:

Ahoj Petro,
ten L4 může zlobit právě proto, že jsi ho vrátila zpět - tedy lépe řečeno tkáně kolem L4, protože samotný obratel jako takový většinou nebolí. Tudíž bych se s paní domluvil a důkladně jí rozmasíroval celou tu oblast kolem obratle, od žeber až po kyčelní lopaty a opět zkontroloval délku nohou, postavení pánve a páteř. Případně se domluvil na kontrolním ošetření u některého kolegy, nejlépe doporučeného terapeuta.
U té druhé paní se obávám, že zde DM asi moc nepomůže. Pravděpodobně došlo k posunu lebečních kostí a to je věc např.pro kraniosakrální osteopatii atd. Můžeš zkusit ještě jednou ošetřit samozřejmě ten krk a usazení na lebku, ale i kompletní spodek - pánev, křížovou kost, SI a kostrč. Na křížové kosti končí dura mater (obal míchy), která se táhne uvnitř páteře až do lebečních struktur a už podle toho, co píšeš, by tam mohla být spojitost s tím porodem.
Měj se a ať se daří.
Dalibor E.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 20. 10. 2021 11:16

24 let – bolest hrudní a krční páteře s přesahem do rukou

Dobrý den,
je mi 24 let a od cca 14 let trpím bolestmi zad hrudní a krční páteře, která přesahuje i do rukou. Příčinou je pravděpodobně sport – lední hokej nebo časté nesprávné sezení u PC. Bolest se zhoršuje – během dospívání jen občasná, menší bolest, nyní ji cítím již téměř pořád. Při ohýbání krční i hrudní páteře cítím na páteři vibrace/brnění. Bolest je intenzivnější, když zvedám ruce, např. při telefonování či čištění zubů. Cvičím 2,5 měsíce SM systém (po korekci cviků) a nepomáhá, nastalo spíše zhoršení.

Lékaři říkají, že nenachází strukturálně nic zvláštního, ale přesto: prodělal jsem v dospívání Scheuermanna (tj. nyní hrudní kyfóza, bederní lordóza, Schmorlovy uzly, nerovnosti krycích ploch), oploštělá krční lordóza, vpáčený hrudník, 2x protruze disku (jednou v kontaktu s předním okrajem míchy), předsunuté držení hlavy, hypertonus svalů. Dle slov rehabilitačního lékaře jsem "všude zablokovaný".

Setkávám se buď s přístupem lékařů, že "to nic není" a nebo naopak s katastrofickými scénaři. V každém případě mě, stejně jako u mnoha jiných pacientů. zklamala péče hrazená ze zdravotního pojištění – malý či žádný zájem o pacienta, neochota nic řešit či vysvětlit, jen přiděleno 20 minut (z toho 10 minut lékař věnuje psaní zprávy) a jdu z ordinace. Neznám tedy hlavní příčinu bolestí. Nyní už se orientuji jen na péči, která není hrazená – zejména SM systém, který mi ale zatím také nepomáhá.

Více než samotné bolesti mě sužuje představa, že neexistuje náprava a budu se s ní muset naučit žít pomocí nějakých analgetik. Mým největším životním koníčkem je sport – florbal, tenis, basketbal a další. Nedokážu si bez sportu představit život. Poslední cca rok jsem ho musel již úplně přerušit.

V domácím cvičení jsem se naučil být disciplinovaný a aktivně beru zodpovědnost za svoje potíže. Může mi při tomto přístupu pomoci Dornova metoda? Je možné, že SM systém mi nefunguje kvůli blokacím, které může Dornova metoda vyřešit?

Předem děkuji za odpověď.

Tazatel: Radoslav
Datum: 02. 10. 2021 00:48


Odpovědi:

Dobrý den Radoslave. Své potíže popisujete podrobně a určitě jste si již hodně zjistil sám. Pokud cvičíte SM systém a máte opravdu kvalitní vedení (lektora), určitě pokračujte. Píšete, že problémy začaly cca ve 14-ti letech, jste sportovec. Popisujete držení těla a hlavně páteře. S největší pravděpodobností se jedná o ztažení svalů na sebe navazujících. Např široký zádový se upíná na pažní kost, také čtyři jdoucí od lopatky, máme tam trapéz, nadhřebenový sval atd. Doporučuji uvolnění svalů masážemi, baňkováním... Pak určitě srovnat celé tělo - klouby, obratle... Dornovou metodou Plus. Najděte v seznamu doporučených terapeutů, kdo je ve vašem okolí a objednejte se. Přeji Vám, ať je líp. Můžete mi poslat mail nebo sms. Zavolám. Mob. 602528629

Odpovídal: Václav Kalda
Datum: 02. 10. 2021 17:01

Rovnání kostrče přes stydkou kost

Dobrý den,
chodím už asi 2 roky nepravidelně na Dornovu metodu, kdy jde hlavně o srovnání dolních končetin a páteře. A jsem moc spokojená. Před rokem mi paní jednorázově rovnala i kostrč přes stydkou kost. Asi po třech měsících jsem otěhotněla, ale těhotenství bylo nakonec zamlké. Teď se snažím znovu otěhotnět (jedno zdravé dítě už mám), ale zatím to nejde. Jsem k paní znovu objednaná na rovnání kostrče, ale mám z toho obavy. Chtěla jsem se zeptat, zda je rovnání kostrče přes stydkou kost úplně bezpečné.Nemůže se při snaze narovnat kostrč přes oblast podbřišku pokazit něco jiného?
Děkuju moc za odpoveď?
Katka C.

Tazatel: Katka
Datum: 31. 08. 2021 23:25


Odpovědi:

Hezký den Katko, za bezpečné považuji to, co se dělá vědomě, s citem a respektem k člověku. U rovnání kostrče přes stydkou kost je třeba brát v úvahu postavení pánve. Kontraindikací by mohlo být příliš velké prohnutí v bedrech. Pokud Vaše terapeutka postupuje podle metodiky Dornovy metody, tak jistě postavení pánve zkontroluje dříve než bude kostrč rovnat. Rovnání kostrče přes stydkou kost má ve vztahu k otěhotnění velmi dobré výsledky. Je dobré se, kromě manuální terapie, zaměřit také na oblast biologie. Některé diagnostikované zamlklé těhotenství může být i zdravé. Pouze k otěhotnění mohlo dojít později, než se předpokládá. Více informací najdete např. na www.cenap.cz Doporučuji trpělivost a návštěva ověřené terapeutky Dornovy metody je určitě také vhodná.

Odpovídal: Katka Dendysová
Datum: 23. 09. 2021 21:47

Souvislost kostrč a krční páteř a nespavost

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda pro srovnání C7-C1 je nutné mít kostrč na 100 % v pořádku? Po několika návštěvách terapeutů a mnoha samostatných pokusů podle Vaší knihy, jsem se dopracovala do stavu „lehounce posunutá kostrč doleva“. Bederní a hrudní páteř už mám tak na 95 % OK, ale obtěžuje mě krční páteř a asi i C1. Při pohybu hlavou doprava cítím bolest a taky mi křupe na krku. Pravý hrbolek pod uchem je větší a taky mi trochu píská v uších. Už se s tím trápím delší dobu a nemůžu se hnout z místa.
Také jsem někde četla, že problém s C1 může způsobovat nespavost. Můžete mi to prosím vyvrátit nebo potvrdit? Pravidelně se totiž v noci budím a nemůžu spát.

Děkuji za odpověď

Tazatel: Martina
Datum: 17. 08. 2021 16:11


Odpovědi:

Dobry den,je dolezite si uvedomit,ze nase telo je dokonale a funguje ako celok...tzn.ako mate spravne info C chrbtica uzko suvisi s kostrcou,takze ano je dolezite mat zrovnanu aj kostrc ak mate problem v hornej casti.Tiez odporucam cviky podla dornovackej knizky spolu s doporucenym terapeutom,aby boli dosledne prevedene.Hrbolky ako nazyvate v C oblasti mozu byt sposobene napr.nadmernym zatazovanim jednej strany-co moze naslene sposobit piskanie...a taktiez treba pozriet na prislusne organy ktorych sa piskanie v usiat tyka(zlcnik)...a naslene aj nocne budenie.Prajem vela trpezlivosti a hlavne vieru v napravu aj pomocou dornovky:).Vsetko dobre.jana

Odpovídal: jana
Datum: 02. 09. 2021 21:15

Dornova metoda na posunuto kostrc

Dobrý den, mám 15m po porodu problémy se zády od pánve až ke krku bolest a blokace se ruz e stěhují a i přes cvičení a fyzio se to vrací.. Naposledy jsme se s fyzio dostali k tomu že mě bolí konec kostrce a že je možná lehce vpravo, plus tedy mám nezhojene jizvy po porodu jsou stále aktivní..a mám lehce sesikmenoh pánev a na krize kosti to mám zpuchle.. Mohla by mi pomoci Dornova metoda vyřešit příčinu problémů aby pak stačilo už jen cvičit a běh bolesti? Děkuji

Tazatel: Barus
Datum: 26. 05. 2021 08:10


Odpovědi:

Pěkný den, tato poporodní realita v pánevní oblasti bývá dost častá. Doporučuji se obrátit na nejbližšího doporučeného terapeuta DM+ ve Vašem okolí a oblast pánve, stydké spony a kostrče dát do relativně kosterního optima. Následně bych navrhoval najít si v okolí někoho, kdo dává lekce SM systému v kombinaci s pánevním dnem... Po této kombinaci se určitě vrátíte do životní pohody... Zdraví Roman

Odpovídal: Roman Bílek
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Ostrava-město - Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky
Datum: 03. 06. 2021 13:51

Bolest sedícího svalu

Dobrý den,dozvěděla jsem se o Dornově metodě a chtěla bych se vás zeptat,jestli by mohla pomoci mému manželovi.
Už několik roků ho trápí bolest sedacího svalu,nebo sedacího nervu, nevíme přesně. Bolest se stupňuje, vystřeluje do levé nohy,už nejen při chůzi,ale i v leže,i v sedě. Manžel chodil k neurologovi, fyzioterapeutce i na masáže, ale zatím mu nikdo nepomohl,ani nezjistil,kde je problém. Na krátkou dobu,část dne mu pomůže cvičení,sám hledá způsoby,jak si od bolestí ulevit.Poslechla jsem si vaše vyprávění o Dornově metodě, moc mě zaujalo,přemýšlím, jestli by mému manželovi také Dornova metoda nepomohla od dlouhodobé bolesti.Bydlíme na Chebsku,mohl by někdo že zkušených terapeutů Dornovy metody pomoci?
Předem vám děkuji za odpověď. Jitka Štrbáková.

Tazatel: Jitka Štrbáková
Datum: 22. 03. 2021 23:13


Odpovědi:

Dobrý den, paní Štrbáková,
určitě zkuste vyhledat v našem seznamu doporučených terapeutů toho, který by Vám byl nejblíže. Určitě se s tímto dá něco dělat.
Krásné dny,
Zdislava Horná

Odpovídal: Zdislava Horná
Datum: 05. 04. 2021 13:20

Hyperkyfoza

Dobrý den, je dornova metoda vhodná i na hyperkyfozu a svalovou disbalanci ? Děkuji za odpověď

Tazatel: Havlíčková Květa
Datum: 25. 02. 2021 14:59


Odpovědi:

Dobrý den. V případě hyperkyfozy bych vám Dornovu metodu doporucila jako zcela zásadní úvodní krok. Další postup vám doporučí zkušený terapeut. Neuvádíte věk, proto ani nelze doporučit další postup. Rozhodně je před vámi po porovnání celkové postury těla dlouhodobá a trpělivá práce cvičením, která je nezbytná. Vyberte ze zde doporučených terapeutů toho svého a vydejte se na cestu......

Odpovídal: Milada Svobodová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Břeclav - Klobouky u Brna
Datum: 09. 03. 2021 21:26

Dornova metoda při porušených nervech

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat,jestli má Dornova metoda smysl při porušených nervech v důsledku zranění horní končetiny. Jeden nerv se obnovuje, druhý je zatím mrtvý. Omezení hybnosti prstů.
Děkuji mnohokrát za odpověď.

Tazatel: Dominika V.
Datum: 10. 02. 2021 20:35


Odpovědi:

Dobrý den,
jako primární metoda pro obnovení nervového vedení asi ne, ale v každém případě může být nápomocna při uvolnění případných nepřiměřených svalových tenzí po celé dráze nervu. Např. pokud po tom zranění nesedí některé klouby tak jak mají, mohou vznikat nepřirozená svalová napětí a ta mohou dráždit příslušný nerv a tím omezovat jeho funkci. Takže vše, co pomůže k nápravě postižené oblasti do původního stavu může svým dílem pomoci.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 23. 02. 2021 16:13

Dysbalance

Dobrý den,
zhruba 3 roky jsem boxoval, aniž bych si uvědomil hrozbu spojenou se svalovou dysbalancí. Zkusím popsat svůj problém:
Přijde mi, že mám silnější "jádro" a hloubkově svaly na pravé straně podél páteře a naopak ty svaly, co jsou jako kdyby "na vnějšku" jsou silnější zase na levé straně (široký zádový sval, triceps, biceps...).

Bolest je většinou v pravé lopatce, která je kvůli většímu množství svalů u páteře trochu zalezlá. Zhruba v polovině zad mám bolesti, jako kdyby mi chtěl obratel skrze tělo projít na druhou stranu. Myslím, že mám na místě, kde by měl být 3. hrudní obratel propadlinu. Často mi nejspíš přeskakuje prava kyčel.

Nenapadá Vás, prosím, jak k tomuto problému přistoupit. Nevite, prosím, o nějakém cviku, který by mohl mojí dysbalanci vyrovnat?
Omlouvám se a moc děkuji za odpověď.

Tazatel: Šimon Vítek
Datum: 22. 01. 2021 15:46


Odpovědi:

Dobrý den,
začnu odpovídat od konce Vašeho dotazu. jen jeden cvik na Vaše trápení není. Ovšem existuje cvičení Spirální stabilizace, které krásně řeší problém disbalance. Je dobré ale najít si terapeuta, který Vám osvojí základ.
Potíže uvedené dále spolu úzce souvisí. Propadlý obratel klidně může být, ale zase je to jen důsledek. Určitě Vám doporučím najít si zde v seznamu terapeuta a zajít na osobní konzultaci.
Krýsný den,
Zdiška

Odpovídal: Zdislava Horná
Datum: 27. 01. 2021 14:48

Bolest oka - krční páteř

Dobrý den. Je mi 34 let. Víc, jak měsíc řeším celodenní nepříjemnou bolest levého oka. Podrobné oční vyšetření bylo v pořádku, neurologické taky - CT mozku. Začalo to dvojitým viděním na toto oko, následně se přidala bolest za okem. Dvojité vidění se časem vytratilo, ale nepříjemná bolest zůstala, posunula se nad oko. Oko bolí při pohledu nahoru a do stran. Než jsem začala mít tento problém, 2 roky jsem řešila problém na pravé straně, kdy mě od krční páteře bolela půlka obličeje. Všimla jsem si, že tento problém vystřídaly tyto potíže. Někdy se stává, že se bolest levého oka trochu vytratí a cítím ji i na pravém oku a do toho tlak obou očí. Byla jsem na baňkách a Dornově metodě - kratší levá noha o 2 cm, posunutá pánev, křížová kost, zlomená kostrč, skolioza. Zatím teda bez úlevy. Je možné, že to oko může bolet právě od páteře např. skřípnutím nějakého nervu v krční páteři? Mívám taky migrény. Jak často v tomto případě Dornovku opakovat? Děkuji, už jsem zoufalá a nevím, na jakého odborníka se ještě obrátit.

Tazatel: Jana
Datum: 07. 10. 2020 06:30


Odpovědi:

Dobrý podvečer Jano. Z dornovského pohledu bych preferoval nejdříve co nejlepší srovnání celé kostry, protože právě ta kratší noha může mít vliv i na postavení krční páteře a jejího přechodu na samotnou lebku - srovnaná kostra je naprostý základ. A následně bych to řešil pomocí kraniosakrální terapie, oční nerv totiž neprochází přímo krční páteří, ale přes sphenoid přímo do hypothalamu a týlních mozkových laloků, přičemž častým problémem bývá posun právě onoho sphenoidu a to právě řeší ona kraniosakrální terapie. Takže moje doporučení: nechejte se co nejlépe srovnat dobrým dornovcem a zároveň si už hledejte kraniosakrálního terapeuta. Držím palce. Dalibor.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 10. 10. 2020 18:41

Dobrý večer. Moc Vám děkuji za odpověď, vysvětlení a nasměrování, jak dál. Na Dornovku jsem objednaná následující týden. Kraniosakrální terapii jsem v minulosti taky absolvovala, takže se určitě objednám. Poslední 3 dny cvičím poctivě ručníkovku a Mojžíšovou (tu jsem cvičila kvůli otěhotnění, vzhledem ke zlomené kostrči). Bolest za okem slábne, konečně po měsíci trošku úleva (snad jsem to teď nezakřikla). Takže všechno, co jste napsal dává smysl. Mějte se pěkně

Odpovídal: Jana
Datum: 10. 10. 2020 20:37

Naprosto souhlasím s kolegou Daliborem E.
Pořádně srovnat dornovkou, navštívit kranio, protože vše souvisí se vším, což potvrdila i patoložka, která nám to skvěle vysvětlila na kurzu.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 10. 01. 2021 01:16

dotaz - kurkuma

Dobrý den, ve vašem pořadu jste doporučovali kurkumu. Nedoporučovali jste ji ale lidem se žlučníkovými kameny. Na internetu jsem ještě zjistil že se nedoporučuje užívání lidem i s ledvinovými kameny. Žlučník již nemám ale měl jsem již problémy s ledvinovými kameny. Chodím po půl roce na pravidelné kontroly a kamínek tam je. Zatím nezlobí ale je tam. Objednal jsem si Zlatý Kurkumin 60 kapslí. Mohu jej užívat, případně jak mi může ublížit? Děkuji za odpovědˇ Polanský Václav

Tazatel: Václav
Datum: 30. 09. 2020 21:31


Odpovědi:

Dobrý den, promiňte opožděnou odpověď. Kontraindikace při používání kurkuminu( nikoliv kurkumy -ta obsahuje jen nepatrné množství kurkuminu) jsou preparáty na řeďění krve. Nemyslím, že ledvinové kameny jsou kontraindikace. Pokud máte obavy, zeptejte se v lékárně, mají v nabídce Flexofytol, což je kurkumin- je doporučen na bolesti kloubů, ale lékárník by měl všechna omezení při užívání vědět. Ať se Vám daří , Z.Púry Prouzová

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Datum: 23. 10. 2020 10:51

umělý kloub

Zdravím, přišla mi klientka 40 let, ve 20 letech dostala umělý kyčelní kloub. vše bylo v pořádku, ale teď ma pánev vychýlenou na operované straně nahoru. Můžu ji srovnat pánev a použít ručníkovou metodu (samozřejmě bez rotace, jen rovně). Nemáte někdo podobnou zkušenost ? Děkuji

Tazatel: Lidka
Datum: 08. 07. 2020 20:38


Odpovědi:

Ahoj, to se stává často, na vině je zřejmě nestejná délka nohou po operaci nebo si to vyrobila už před ní... Můžeš to zkusit, určitě bez rotací, ale pokud jí udělali jinou délku, tak s tím nepohneš. Zkus také stahovat vyšší kyčelní lopatu dolů.

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 12. 07. 2020 16:23

Může rucnikovka zhoršit stav?

Dobrý den, jedna klientka mi psala, že cvičila večer rucnikovku a skoro celou noc pak bolestí nespala... napadá vás něco? Je v některých případech nevhodná?

Tazatel: Renata Kratošová
Datum: 23. 06. 2020 08:59


Odpovědi:

Ahoj, to se může stát jen pokud má vysoký stupeň artrózy-3-4 nebo to necvičila správně. Taky silný zánět, borelióza atd. Je to výjimečné a nestává se to. Zkontroluj ji jak cvičí!!!
Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 12. 07. 2020 16:18

Třezalkový olej a diabetes

Dobrý den, mám dotaz, zda můžeme použít třezalkový olej na vnější použití u karpálního tunelu u diabetika s pumpou. Vím, že na vnitřní použití se třezalka dávat u diabetiků nesmí, ale u vnějšího použití by neměl bát problém, ale raději se ptám, zda s tím má někdo zkušenosti. Děkuji za odpověď Iveta Vilišová

Tazatel: Iveta Vilišová
Datum: 10. 06. 2020 10:50


Odpovědi:

Dobrý den. Podle zkušeností i osobního náhledu třezalka u diabetiků při vnějším použití nevadí (nemá vliv na průběh diabetu). Klidně bych ji použila. Přeji krásné dny, Tereza

Odpovídal: Tereza Křikavová
Datum: 10. 06. 2020 21:47