StopBolestiZad.cz
Přihlásit

Dysbalance

Dobrý den,
zhruba 3 roky jsem boxoval, aniž bych si uvědomil hrozbu spojenou se svalovou dysbalancí. Zkusím popsat svůj problém:
Přijde mi, že mám silnější "jádro" a hloubkově svaly na pravé straně podél páteře a naopak ty svaly, co jsou jako kdyby "na vnějšku" jsou silnější zase na levé straně (široký zádový sval, triceps, biceps...).

Bolest je většinou v pravé lopatce, která je kvůli většímu množství svalů u páteře trochu zalezlá. Zhruba v polovině zad mám bolesti, jako kdyby mi chtěl obratel skrze tělo projít na druhou stranu. Myslím, že mám na místě, kde by měl být 3. hrudní obratel propadlinu. Často mi nejspíš přeskakuje prava kyčel.

Nenapadá Vás, prosím, jak k tomuto problému přistoupit. Nevite, prosím, o nějakém cviku, který by mohl mojí dysbalanci vyrovnat?
Omlouvám se a moc děkuji za odpověď.

Tazatel: Šimon Vítek
Datum: 22. 01. 2021 15:46


Odpovědi:

Není zde žádná odpověď. Buďte první, kdo ji napíše.

Bolest oka - krční páteř

Dobrý den. Je mi 34 let. Víc, jak měsíc řeším celodenní nepříjemnou bolest levého oka. Podrobné oční vyšetření bylo v pořádku, neurologické taky - CT mozku. Začalo to dvojitým viděním na toto oko, následně se přidala bolest za okem. Dvojité vidění se časem vytratilo, ale nepříjemná bolest zůstala, posunula se nad oko. Oko bolí při pohledu nahoru a do stran. Než jsem začala mít tento problém, 2 roky jsem řešila problém na pravé straně, kdy mě od krční páteře bolela půlka obličeje. Všimla jsem si, že tento problém vystřídaly tyto potíže. Někdy se stává, že se bolest levého oka trochu vytratí a cítím ji i na pravém oku a do toho tlak obou očí. Byla jsem na baňkách a Dornově metodě - kratší levá noha o 2 cm, posunutá pánev, křížová kost, zlomená kostrč, skolioza. Zatím teda bez úlevy. Je možné, že to oko může bolet právě od páteře např. skřípnutím nějakého nervu v krční páteři? Mívám taky migrény. Jak často v tomto případě Dornovku opakovat? Děkuji, už jsem zoufalá a nevím, na jakého odborníka se ještě obrátit.

Tazatel: Jana
Datum: 07. 10. 2020 06:30


Odpovědi:

Dobrý podvečer Jano. Z dornovského pohledu bych preferoval nejdříve co nejlepší srovnání celé kostry, protože právě ta kratší noha může mít vliv i na postavení krční páteře a jejího přechodu na samotnou lebku - srovnaná kostra je naprostý základ. A následně bych to řešil pomocí kraniosakrální terapie, oční nerv totiž neprochází přímo krční páteří, ale přes sphenoid přímo do hypothalamu a týlních mozkových laloků, přičemž častým problémem bývá posun právě onoho sphenoidu a to právě řeší ona kraniosakrální terapie. Takže moje doporučení: nechejte se co nejlépe srovnat dobrým dornovcem a zároveň si už hledejte kraniosakrálního terapeuta. Držím palce. Dalibor.

Odpovídal: Dalibor Elsnic
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Frýdek-Místek - Třinec
Datum: 10. 10. 2020 18:41

Dobrý večer. Moc Vám děkuji za odpověď, vysvětlení a nasměrování, jak dál. Na Dornovku jsem objednaná následující týden. Kraniosakrální terapii jsem v minulosti taky absolvovala, takže se určitě objednám. Poslední 3 dny cvičím poctivě ručníkovku a Mojžíšovou (tu jsem cvičila kvůli otěhotnění, vzhledem ke zlomené kostrči). Bolest za okem slábne, konečně po měsíci trošku úleva (snad jsem to teď nezakřikla). Takže všechno, co jste napsal dává smysl. Mějte se pěkně

Odpovídal: Jana
Datum: 10. 10. 2020 20:37

Naprosto souhlasím s kolegou Daliborem E.
Pořádně srovnat dornovkou, navštívit kranio, protože vše souvisí se vším, což potvrdila i patoložka, která nám to skvěle vysvětlila na kurzu.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 10. 01. 2021 01:16

dotaz - kurkuma

Dobrý den, ve vašem pořadu jste doporučovali kurkumu. Nedoporučovali jste ji ale lidem se žlučníkovými kameny. Na internetu jsem ještě zjistil že se nedoporučuje užívání lidem i s ledvinovými kameny. Žlučník již nemám ale měl jsem již problémy s ledvinovými kameny. Chodím po půl roce na pravidelné kontroly a kamínek tam je. Zatím nezlobí ale je tam. Objednal jsem si Zlatý Kurkumin 60 kapslí. Mohu jej užívat, případně jak mi může ublížit? Děkuji za odpovědˇ Polanský Václav

Tazatel: Václav
Datum: 30. 09. 2020 21:31


Odpovědi:

Dobrý den, promiňte opožděnou odpověď. Kontraindikace při používání kurkuminu( nikoliv kurkumy -ta obsahuje jen nepatrné množství kurkuminu) jsou preparáty na řeďění krve. Nemyslím, že ledvinové kameny jsou kontraindikace. Pokud máte obavy, zeptejte se v lékárně, mají v nabídce Flexofytol, což je kurkumin- je doporučen na bolesti kloubů, ale lékárník by měl všechna omezení při užívání vědět. Ať se Vám daří , Z.Púry Prouzová

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Datum: 23. 10. 2020 10:51

umělý kloub

Zdravím, přišla mi klientka 40 let, ve 20 letech dostala umělý kyčelní kloub. vše bylo v pořádku, ale teď ma pánev vychýlenou na operované straně nahoru. Můžu ji srovnat pánev a použít ručníkovou metodu (samozřejmě bez rotace, jen rovně). Nemáte někdo podobnou zkušenost ? Děkuji

Tazatel: Lidka
Datum: 08. 07. 2020 20:38


Odpovědi:

Ahoj, to se stává často, na vině je zřejmě nestejná délka nohou po operaci nebo si to vyrobila už před ní... Můžeš to zkusit, určitě bez rotací, ale pokud jí udělali jinou délku, tak s tím nepohneš. Zkus také stahovat vyšší kyčelní lopatu dolů.

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 12. 07. 2020 16:23

Může rucnikovka zhoršit stav?

Dobrý den, jedna klientka mi psala, že cvičila večer rucnikovku a skoro celou noc pak bolestí nespala... napadá vás něco? Je v některých případech nevhodná?

Tazatel: Renata Kratošová
Datum: 23. 06. 2020 08:59


Odpovědi:

Ahoj, to se může stát jen pokud má vysoký stupeň artrózy-3-4 nebo to necvičila správně. Taky silný zánět, borelióza atd. Je to výjimečné a nestává se to. Zkontroluj ji jak cvičí!!!
Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 12. 07. 2020 16:18

Třezalkový olej a diabetes

Dobrý den, mám dotaz, zda můžeme použít třezalkový olej na vnější použití u karpálního tunelu u diabetika s pumpou. Vím, že na vnitřní použití se třezalka dávat u diabetiků nesmí, ale u vnějšího použití by neměl bát problém, ale raději se ptám, zda s tím má někdo zkušenosti. Děkuji za odpověď Iveta Vilišová

Tazatel: Iveta Vilišová
Datum: 10. 06. 2020 10:50


Odpovědi:

Dobrý den. Podle zkušeností i osobního náhledu třezalka u diabetiků při vnějším použití nevadí (nemá vliv na průběh diabetu). Klidně bych ji použila. Přeji krásné dny, Tereza

Odpovídal: Tereza Křikavová
Datum: 10. 06. 2020 21:47

Autonehoda

Dobry den,
prochazim si komenty a neda mi to nereagovat. Jedna pani resila migreny a zda ji dornova metoda pomuze. Tim bych chtela moc podekovat Zuzance, protoze jsem mela autonehodu a od te doby min 3x za mesic silene migreny, zvraceni, pomohlo jen lezet, tma a ticho. Nicmene prosla jsem vysetrenima ruznyma a na neurologii mi rekli, at se smirim s praskama, ze tam neco blbe srostle. Pak jsem sla na kurz k Zuzance a po srovnani jsem naprosto ok. nepotrebuji prasky, bolesti jsou pryc. A je to uz asi pet let.Jen mi mrzi, ze spousta lidi porad vaha. Lidi ja dekuji Bohu za tuhle moznost a zdravi. Kdo vaha nevahejte. Jen si vyhledejte doporuceneho teraputa a ne najakou rychlokvasku. Krasny den vsem. Tesim se az bude vse opet fungovat a budu moci se do toho pustit. Dekuji Zuzanko. A jozimu taky. Krasny den vsem.

Tazatel: Zuzana Kotousova
Datum: 07. 06. 2020 08:26


Odpovědi:

No tak to mě dnes potěšilo! Nevadí, že až po 5 letech, hlavně, že se občas něco dozvím. Zavolej mi, probereme další věci.

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 10. 06. 2020 16:13

Skákavý prst

Dobrý deň stretol sa niekto s klientom s touto diagnózou(tendovaginitis stenosans, trigger finger či digitus saltans).Ako by som mu vedel pomôcť okrem využitia Dornovej metódy a bankovania?
Srdečne ďakujem. Robo

Tazatel: Robo
Datum: 12. 05. 2020 09:09


Odpovědi:

Skákavý palec na levé ruce řeším v současné době. V době karantény bylo spoustu času, tak jsem každý den radostně pracovala na zahradě a přetěžovala všechny svaly na rukách i šíjové svaly. Bolest začala ve 3. kloubu palce, tam odezněla a přešla na 2. a 1. kloub a první kloub občas bolestivě lupe - skáče. Jakmile v něm lupne, zatahám za první článek a v tom zatažení palcem opatrně hýbu - kroužím a ohýbám. Ozývá se slabounké lupání a bolest okamžitě odezní. Je také zapotřebí protahovat karpály, šíjové svaly a všehcny prsty na rukách. Bolest a otok zhoršuje čokoláda, arašídový krém, cukr, ovoce, rajčata a kečup, brambory, jídlo po 19. hodině, přejídání, celkové překyselení. Pomáhá také koupel v teplé vodě se zásaditou solí, v koupeli je protahování účinnější. A více odpočívat :-) Ivana

Odpovídal: Ivana Ešnerová - Třezalka
Datum: 16. 05. 2020 22:31

Kniha Dornova metoda - I ty můžeš!

Dobrý den,

rád bych se zeptal na Vaši knihu. V knihkupectví Poznání je vyprodaná – je možné ji sehnat i přímo od Vás? V popisu knihy na těchto stránkách uvádíte možnost zaslání poštou.

Děkuji předem za informace a přeji příjemný den a pevné zdraví.
Ondřej Janča

Tazatel: Ondřej Janča
Datum: 29. 04. 2020 11:13


Odpovědi:

Dobrý den , ano dá se (můžete volat), ale příští týden už ji bude mít i Poznani.
Hezky máj
Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 01. 05. 2020 14:01

Sdělení

Milí přátelé, v dubnu jsme zrušili všechny kurzy a koncem tohoto měsíce snad už budeme moci sdělit další podrobnosti...
Přejeme vám všem dobré zdraví a těšíme se na setkání.
Vaši Zuzka a Joži

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 14. 04. 2020 23:45


Odpovědi:

Těším se také na setkání s Vámi ;-)
Hezké dny přeji všem a opatrujte se.
Jíťa Níťa

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 27. 04. 2020 01:14

Oznámení

Milí přátele ,
vzhledem k současné situaci bychom Vám chtěli zdělit, že až do odvolání rušíme kurzy . Ti , kteří jsou už na kurzy přihlášení dostanou info sms, kde bude vše zděleno. Kolegům i Vám všem přejeme hodně zdraví , sily a dobre nálady .
Vaši Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 25. 03. 2020 14:17


Odpovědi:

Tak nás ta situace a také jaro volá - místo na kurzy - do lesa a na zahrádky. Možná se tam srovnáme ještě lépe než na těch kurzech? Přeji všem krásné a pohodové dny. Katka

Odpovídal: Katka Dendysová
Datum: 28. 03. 2020 18:53

Díky Zuzko a Jožko i Vám a všem přeji hodně zdraví, síly a dobré nálady.
Jíťa Níťa

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 06. 04. 2020 01:12

doporučení

Dobrý den, mám začínající skoliozu páteře.Jsem z Mostu, ústecký kraj. Našla jsem adresu jen do Loun. Je pro mě tato terapie vhodná?
Děkuji.

Tazatel: Alena Henrychováh
Datum: 15. 02. 2020 10:45


Odpovědi:

Dobrý den, tato terapie, Dornova metoda Plus je právě v těchto případech velmi vhodná, hezký den Jirka V.

Odpovídal: Jiří Vacek
Datum: 18. 02. 2020 09:16

Kombinace Dornovy metody Plus a další techniky - at už cvičení podle doktora Smíška nebo spirální dynamiky - děvčata z Loun Vám poradí hodně štěstí - Zuzka a Jožka

Odpovídal: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 18. 02. 2020 19:33

Ručník. metóda

Dobrý deň. Môže sa prosím cvičiť ručníková metóda iba s jednou nohou? Synovec ma miernu skoliózu chrbtice a boli mu terapeutom doporučené rôzne cviky vrátane ručníkovej metódy. Pravú nohu ma kratšiu o 3 mm a ručníkovú metódu má cvičiť len na tej kratšej pravej nohe. Trochu ma to zaskočilo, lebo ja cvičím túto metódu na oboch nohách kvôli vbočeným palcom.

Ďakujem pekne za odpoveď

Tazatel: Zuzana
Datum: 10. 01. 2020 20:52


Odpovědi:

Dobrý den.

Ručníková metoda se doporučuje cvičit na obou nohách. Na té, která je delší, se cvičí více. Pokud je potřeba, cvičí se i rotace (dle doporučení terapeuta), po rotacích se vždy zakončuje cvičení rovně. Pokud rotace nejsou potřeba, cvičí se pouze rovně. Terapeut doporučí počet cviků na každé dolní končetině.

Odpovídal: Mgr. Lenka Sadílková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Děčín - Rumburk
Datum: 13. 01. 2020 07:59

Správne skĺbenie kolena

Dobrý deň. Existuje prosím nejaký jednoduchý spôsob ako si overím že skĺbenie kolena je naozaj v správnej polohe ? Mal som problém s kolenom pri bicyklovaní, koleno pri každom šlapnutí praskalo. Cvičil som samostatné cvičenia podľa DM pre koleno, problém s bicyklovaním už nemám ale mám problém s behaním. Po približne 15-20 minútach behu ma začne cvičené koleno bolieť na toľko že nedokážem chodiť po schodoch. Podotýkam že som cvičil podľa samostatných cvikov obidve kolena rovnako a cvičenia sa prejavili len na kolene s ktorým som mal problém pri bicyklovaní.

Ďakujem Ľubomír

Tazatel: Lubomír Baloga
Datum: 10. 01. 2020 08:05


Odpovědi:

Dobrý den.

Z Vašeho dotazu není zřejmé zda jste již byl na ošetření u doporučeného terapeuta a zda máte srovnané celé tělo pomocí Dornovy metody. Pokud ne a cvičíte si pouze kolena, navštivte některého z doporučených terapeutů (seznam je na levé záložce - Doporučení terapeuté - poradci) a nechte se celý srovnat. Doporučený terapeut Vám i řekne, jak máte cvičit dál a zkontroluje i ta kolena a poradí Vám. Určitě je ale potřeba srovnat nejprve celé tělo. (Pro přirovnání, když Vám bude padat komín na domě proto, že jsou základy špatně, taky nebude stačit opravit pouze ten komín. Musíte začít od základů, které je potřeba srovnat a následně pak ten komín).
Přeji krásný den.

Odpovídal: Mgr. Lenka Sadílková
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Děčín - Rumburk
Datum: 13. 01. 2020 08:07

Rok 2020

Vážení a milí přejeme všem do Nového roku: hodně zdraví , lásku, světlo na cestu a dobrou náladu k tomu. Zuzka a Jožka

Tazatel: Zuzka a Jožka
Obor: Lektoři DM PLUS
Oblast: České Budějovice - Dubné
Datum: 01. 01. 2020 18:11


Odpovědi:

Díky, i Vám vše NEJ :-)

Odpovídal: Jiří Vacek
Datum: 06. 01. 2020 09:50

Děkuji a přeji nám všem, ať se zázraky na počkání a nemožné do tří dnů stávají běžnou realitou a ať z naší práce máme potěšení, stejně tak jako naši klienti.

Odpovídal: Katka Dendysová
Datum: 09. 01. 2020 21:44

Děkuji a přeji všem , ať té dobré nálady v roce 2020 máte co nejvíce a vše po čem srdce touží.

Odpovídal: Jitka Nytrová
Obor: doporučený terapeut DM
Oblast: Karviná - Horní Bludovice
Datum: 15. 01. 2020 08:41